Ústí využilo zaváhání Budějovic a vede první ligu

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili v severočeském derby na ledě Chomutova a dostali se do čela tabulky první ligy. Využili tak zaváhání Českých Budějovic, které podruhé v sezóně prohrály s Kadaní a na nového lídra ztrácejí dva body.

Kadaň uspěla proti favoritům soutěže po výhře v prodloužení v předchozím měření sil tentokrát hlavně díky třem využitým přesilovkám. Domácí dostal do vedení v 9. minutě Pech, jenž projel obranou hostí a střelou nad vyrážečku nedal brankáři Cháberovi šanci. Těsně před sirénou mohl korigovat autor hattricku z minulého kola Martínek, ale ve vyložené šanci přestřelil.

Ve druhé třetině favorizovaní Jihočeši tlačili, domácí obrana v čele s brankářem Hüblem odolávala. Přesto se dokázal prosadit Mucha, díky využitým přesilovkám však šli do kabin domácí s vedením 4:1. Poslední třetina byla jednoznačně v režii hostí, kteří však dokázali pouze snížit na rozdíl dvou branek.

Krajské derby mezi Chomutovem a Ústím přineslo pohledný a bojovný hokej. Hosté se po Finkově dorážce brzy ujali vedení a v dalším průběhu první třetiny byli mírně lepší. Ovšem v drtivém nástupu do druhé třetiny umocněném dvěma po sobě jdoucími přesilovkami Chomutov zásluhou Bouška vyrovnal. Ústí šlo znovu do vedení gólem Pazourka v přesilovce čtyři na tři a v závěru třetiny z nenápadné akce přidal třetí branku Sýkora. Chomutov pět minut před koncem opět díky Bouškovi snížil, ale o závěrečný nápor se připravil vyloučením.

Výsledky - 24. kolo:
Hradec Králové - Písek 6:4 (2:0, 4:3, 0:1)
Branky: 30. a 39. Petr Suchý, 3. Mečiar, 11. Červenka, 25. Fořt, 27. Beck - 24. Kašpar, 35. Hájek, 36. Nouza, 55. Zika. Rozhodčí: Froněk - Vitík, Mašek. Vyloučení: 11:9, navíc Vyskočil (Písek) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 836.
Kadaň - České Budějovice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 9. Pech, 26. Pospíšil, 30. Vobořil, 35. Tvrdek - 27. Mucha, 53. Bělohlav. Rozhodčí: Zubzanda - Chochola, Pokorný. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. Diváci: 890.
Olomouc - Třebíč 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 10. Šafařík, 41. Najdek, 46. Karný, 60. Smejkal - 40. M. Čech, 44. Kališ. Rozhodčí: Jeřábek - Tuzial, Záviský. Vyloučení: 4:9, navíc Najdek (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 500.
Chomutov - Ústí n. Labem 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 21. a 55. Boušek - 5. Fink, 32. Pazourek, 39. Sýkora. Rozhodčí: Vlček - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 4:9, navíc Přeučil a Jankových (oba Ústí) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2000.
Havířov - Ostrava 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 13. Šefčík, 42. Žůrek, 45. Zdeněk, 60. Mikšan - 38. Janeček, 51. Glas. Rozhodčí: Blecha - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 8:9, navíc Duba (Ostrava) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 743.
Opava - Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Luka - 15. a 42. D. Nedorost, 26. Kostourek, 58. Metlička. Rozhodčí: Trombík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 5:3, navíc Hruška (Opava) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 250.
Předehráno: Beroun - Kometa Brno 3:1 (0:0, 0:1, 3:0).