Hvězdy NHL nedaly Plzni šanci

PLZEŇ

Po utkání v Lotyšsku a dvou duelech v Rusku zavítal výběr "Světových hvězd" do České republiky. V Plzni změřil síly s místním extraligovým výběrem. V brance Plzně se představil i Roman Málek. Ten bude od příštího ročníku v západočeském celku chytat, nyní ale působí v Karlových Varech. Hvězdy NHL předvedly ve druhé polovině zápasu výborný výkon a po zásluze zvítězily.

Jedinečná šance vidět v akci borce typu Matse Sundina, Roba Blakea nebo Tonyho Amonteho nalákala do plzeňských ochozů pěknou návštěvu, vyprodáno ale nebylo. Projevila se asi cena vstupenek, ty k sezení přišly na 1200 korun, ke stání po zlevnění na tři stovky. V Plzni dražší sportovní nebo kulturní akce nebyla.

Výběr zámořských a evropských hvězd, které zastupuje agentura IMG, odehrál třetí zápas ve stejném počtu dnů. Únava ale nebyla znát. První branka domácích vyplynula spíše z nedůslednosti. Martin Straka přiťukl Důrasovi, který poprvé rozjásal domácí příznivce.

Pak se ale výběr borců z NHL rozehřál a O'Donnell bombou olízl tyč. V brance domácího výběru místy čaroval Tomáš Duba, na kterém si dvakrát v samostatném nájezdu vylámal zuby Alexander Daigle.

Po změně stran přišly branky

První třetina exhibici připomínala jen v menší agresivitě a důslednosti, branky přišly až po změně stran. V 25. minutě předvedl přehled jinak drsňák Tie Domi, který přiťukl Matsi Sundinovi a ten pohotově srovnal.

Pak se s brankami doslova roztrhl pytel. Ve 28. minutě trefil tečovaný vyhozený puk do obličeje Ansona Cartera, kotouč přiťukl Martin Straka Moravcovi a nedávná posila Západočechů se trefila pěkně do protipohybu Dominika Haška. Pohodu domácích podtrhl v polovině zápasu Jaroslav Kracík.

Pak ale hvězdy NHL přidaly, domácí nestíhali bruslit a dostali se pod tlak. Ve 32. minutě po rychlé akci dorazil Glenn Murray vlastní střelu a ve 39. minutě dvěma trefami otočil vývoj utkání Tony Amonte. Střelec Philadelphie nejprve předvedl perfektní zručnost a minutu před koncem třetiny dorazil volný puk.

Plzeň v závěru nestíhala

Třetí dějství se neslo ve stejném duchu jako konec předcházející třetiny. Hosté na ledě doslova létali a Roman Málek si návrat do branky Plzně představoval určitě jinak. Svými góly jej rozesmutnili Warrener a Daigle. Tomu se tak podařilo uspět až ve třetí šanci. Navíc gól Sýkory nebyl uznán pro hru vysokou holí.

Ex-plzeňský hráč si chuť spravil v 52. minutě, kdy přiťukl puk před prázdnou branku Nedvědovi. Hrál se i nadále atraktivní hokej nahoru dolu, domácí ale své příležitosti proměnit nedokázali. V poslední minutě pečetil při vlastním oslabení bitkař Tie Domi. Výběr hvězd po zásluze v Plzni zvítězil 8:3.

Dalšími zastávkami hráčů z NHL budou během exhibičního turné Švýcarsko, Švédsko, Norsko a Polsko. Celkem během čtrnácti dnů odehrají hokejisté deset zápasů.

Lasselsberger Plzeň - Hvězdy NHL 3:8 (1:0, 2:4, 0:4)
Branky a nahrávky: 4. Důras (Martin Straka), 28. D. Moravec (Martin Straka, Cibák), 31. Kracík (Cartelli, Důras) - 25. Sundin (Domi, Daigle), 32. G. Murray (Amonte), 39. Amonte (G. Murray, O'Donnell), 39. Amonte (G. Murray, Warrener), 46. Warrener (Sundin) 47. Daigle (Sundin), 52. Nedvěd (Sýkora, Carter), 60. Domi (Sundin, Warrener). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel (všichni ČR). Vyloučení: 0:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7963.
Plzeň: Duba (21. Pejchar, 41. Málek) - Výtisk, Špaček, M. Výborný, Jindřich, Cartelli, Trnka, od 21. min. navíc Pulpán - D. Moravec, Martin Straka, Cibák - F. Mrázek, Michal Straka, Důras - Paroulek, Jaroslav Kudrna, Matějovský - Adamský, Kracík, od 21. min. navíc J. Straka. Trenéři: Přerost, J. Kučera.
Světové hvězdy NHL: Hašek (31. Vokoun) - Liles, Norström, Jackman, O'Donnell, Blake, Regehr, Warrener - Carter, P. Nedvěd, P. Sýkora - Domi, Sundin, Daigle - Briere, Murray, Amonte. Trenéři: Bergevin, M. McSorley.