Sundin se udržoval v kondici běháním

PLZEŇ

Od vyřazení Švédska českými hokejisty ve čtvrtfinále Světového poháru nestál na bruslích. Přesto je Mats Sundin připraven naskočit do zámořské NHL. Pokud ovšem začne, poslední zprávy příliš optimistické nejsou. Přestávku kapitán Toronta trávil běháním. "Nohy mě pořádně bolí," říkal po exhibičním zápase světových hvězd s Plzní, k výhře 8:3 přitom přispěl čtyřmi kanadskými body.

Soupeře jste jasně přehráli, byl to náročný zápas?První třetina byla hodně těžká, jejich brankář chytal skvěle. Pak jsme se ale rozehráli. Uchvátilo mě publikum, fanoušci byli skvělí. Byl to zábavný večer.

Start ale příliš optimistický nebyl...Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, diváci jej povzbuzovali. Takže je jasné, že měl v první třetině navrch. Postupem času jsme se zlepšovali a dali i nějaké góly.

Co vaše nohy, dlouho jste nebyl na ledě. Cítíte únavu?Jo, nohy mě pořádně bolí. Byl to přeci jen třetí zápas ve stejném počtu dní. Je to ale skvělý způsob, jak se dostat zpátky do dobré formy. Věřím, že výluka po Vánocích skončí, takže se pár těžkých zápasů bude hodit. Byla to dobrá příprava pro potenciální začátek sezóny.

Na kondici pracuju usilovně

Takže jste už v dobré kondici?No, tak bych to rozhodně nenazval. Ale lepší se to každým dnem. Pracuju na tom velice usilovně.

Jak jste se během přestávky udržoval ve formě?Hodně jsem běhal. V mém věku se mi přestávka hodila. Odpočinul jsem si od bruslení, přeci jen jsem v NHL už 14 let. Tělo stárne a přestávka se mu hodila.

To je tedy důvod, proč jste se nevrátil zpět do Švédska a neposílil Djurgaarden?Cítil jsem, že výluka a možná delší přestávka je vhodným časem k zotavení. Přes léto jsem nabral síly a odpočinul si od hokeje. O to větší zábavou hokej teď je.

Co jste ve volném čase podnikal?Hodně jsem cestoval, byl jsem se podívat ve Španělsku. Hrál jsem golf a byl jsem se podívat na fotbale. Jsem velkým fanouškem kopané.

Na jakém utkání jste se byl podívat?V Madridu na souboji domácího Realu s Málagou.

Pokud NHL opravdu nezačne, budete hrát v nějakém evropském klubu?To zatím nevím. Ale jsem stále optimista, věřím, že soutěž začne. Pokud ne, budu muset udělat nějaké rozhodnutí.

Návrh hráčů byl velice vstřícným krokem

Co si myslíte o posledním návrhu hráčské asociace vedení ligy?Byl to velice vstřícný krok, který by mohl zachránit letošní ročník NHL.

Zamlouvá se vám pobyt v České republice?Byl jsem mnohokrát v Praze. Pamatuju si i rok 1992, kdy jsme tady hráli mistrovství světa. Pokaždé se do Prahy moc rád vracím, je to krásné město. Ale třeba fanoušci v pondělním utkání v Plzni byli úžasní. Česká republika je skvělá hokejová země a pokaždé je zábava v ní hrát.

Jak se vám líbil pondělní soupeř - Plzeň?Vím, že Plzeň není v nejužší špičce soutěže, ale hlavně v první třetině hráli opravdu dobře. Museli jsme se hodně snažit, abychom zápas otočili a zvítězili.

Ochutnal jste už známé plzeňské pivo?Měl jsem jich pár a byly výborné. Počítám, že nějaké další ještě padnou.