Třebíč se v první lize odpoutala z posledního místa

Hokejisté Mladé Boleslavi tentokrát v první lize favorita zaskočit nedokázali. Zatímco v pondělí porazili druhý tým tabulky Ústí nad Labem, v Českých Budějovicích tentokrát prohráli 1:6. Jihočeši tak dál vedou soutěž o tři body před Ústím, které vyhrálo 4:1 nad Brnem. Poslední místo tabulky opustila po výhře 2:0 v Havířově Třebíč, za ní se propadl Písek.

Boleslavští pod dojmem předchozího vítězství nad Ústím vkročili na českobudějovický led bez bázně. Lídr soutěže je zlomil až v polovině utkání, kdy jim v rozpětí šesti minut nasázel čtyři góly. Po třetím inkasovaném gólu se brankář Přikryl nechal vystřídat Hynkem.

Hosté kontrovali ve vlastním oslabení po fatální chybě gólmana Chábery, ale Budějovičtí měli zápas pevně v rukou. Jednou asistencí a především spolehlivou prací v defenzivě se blýskla domácí posila z NHL Stanislav Neckář. Dvacet sedm sekund před koncem mohl šestibrankový účet svého týmu rozšířit Kropáč, ale při trestném střílení Hynka nepřekonal.

V ústeckém dresu se poprvé představil v útoku vedle Finka a Pazourka litvínovský Jan Čaloun a byl výraznou postavou zápasu. Domácí měli v úvodní třetině výraznou převahu a hostující Kometu držel svými zákroky brankář Maláč. Inkasoval jen v páté minutě, kdy se po Čalounově asistenci trefil Fink. Jeho protějšek Sáblík si poprvé sáhl na puk v deváté minutě po střele brněnského Staňka, gól ale dostal až šest minut před koncem zápasu.

Na vedoucí dvojici v tabulce ztratil další body Chomutov, který prohrál s Ostravou 1:6. Domácí srazil do kolen vlastní gól v polovině první třetiny. Od té doby hráli v útlumu a výsledkem byla velice nepřesná hra.

Na čtvrté místo se díky vítězství nad Pískem posunula Kadaň. Jihočechy sice dlouho držel brankář Mensátor a ještě v polovině zápasu byl stav vyrovnaný 1:1, pak se ale krátce po sobě trefili Klaus a Hlusička. Hlusička s Kajerem dali dva rychlé góly i ve třetí třetině a Mensátor se na posledních šest minut nechal vystřídat.

Písek porážka poslala na dno tabulky. Dosud poslední Třebíč totiž vyhrála v Havířově 2:0, přestože domácí si ještě před zápasem vynutili změnu brankáře. Třebíčská jednička Slávik musel z ledu, protože měl jinou barvu kalhot než spoluhráči, a to pravidla nedovolují. Jeho náhradník Luňák se ale Havířovu za puntičkářství pomstil a darovanou šanci proměnil ve svůj výborný výkon.

Kadaň - Písek 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 38. a 53. Hlusička, 18. Polanský, 36. Klaus, 54. Kajer - 30. Řehoř. Rozhodčí: Stolín - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 6:7, navíc Veselý (Písek) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 450.
Olomouc - Hradec Králové 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 11. Houdek - 13. Fořt, 29. Beck, 34. Mečiar, 53. Suchý. Rozhodčí: Krenželok - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 5:6, navíc Šafařík 5 min. a do konce utkání - Evan 10 min., Jelínek 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 650.
Beroun - Opava 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 1. Kasík, 5. Víšek, 35. Křesťan - 19. Hulva. Rozhodčí: Svoboda - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1000.
Chomutov - Ostrava 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Branky: 39. Jeslínek - 14. a 30. Grof, 9. Klimek, 35. Mocek, 60. Procházka, 60. Čech. Rozhodčí: Hodek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Půlpán a Buchal (oba Chomutov) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.
Ústí n. Labem - Kometa Brno 4:1 (1:0,2:0,1:1)
Branky: 25. a 42. Pazourek, 5. Fink, 33. Sýkora - 55. Karlíček. Rozhodčí: Florián - Kebrle, Koskuba. Vyloučení: 4:7, navíc Chvojka (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3400.
Č. Budějovice - Ml. Boleslav 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Branky: 28. a 34. Štrba, 30. Šimánek, 31. Hřebejk, 50. Rob, 55. Prospal - 38. Říha. Rozhodčí: Kubeš - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:7, navíc Štrba 10 min. - Kadlec 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2583.
Havířov - Třebíč 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 44. Fryauf, 60. Valko. Rozhodčí: Fraňo - Škach, Mana. Vyloučení: 6:4, navíc Pavliš (Havířov) 10 min. Využití 0:2. Diváci: 676.