Švédský Färjestad rozdrtil hvězdy NHL 6:1

Hokejisté světového výběru z NHL utrpěli ve švédském Karlstadu debakl od elitního týmu tamní ligy Färjestadu. V zápase, který sledovalo přes šest tisíc fanoušků, nastoupil v obraně vítězů i Radek Hamr a mohl mít radost z toho, že Färjestad dovolil hvězdám jedinou branku. Jejím autorem byl ve druhé třetině Ray Whitney.

V brance hvězd NHL nastoupil Dominik Hašek a v poslední třetině se nestačil ohánět, když jej hráči Färjestadu pokořili hned čtyřikrát. Na poslední dvě minuty pustil nečekaně mezi tyče Floyda Whitneye, otce autora jediného gólu výběru hvězd Raye. Bývalý trenér brankářů Edmontonu s týmem absolvoval celou tour, na led se ale dosud nikdy nedostal.

Světové hvězdy sice předčily Färjestad počtem střel 48:41, ale v zakončení se jim nevedlo. Na svém evropském turné během výluky v NHL mají po čtvrtku bilanci čtyř vítězství a dvou porážek, jednu výhru zaznamenali i v pondělí v Plzni. Ve Švédsku budou hrát ještě dvakrát, pak se přesunou do Norska.

Färjestad BK - Hvězdy NHL 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Hallberg, 28. Mattsson, 46. F.Eriksson (Bäcker), 51. M.Johansson (Weinstock), 51. Mattsson (Kaberg), 56. P.Nordström (Prestberg) - 40. Whitney (Draper, Shanahan). Střely: 41:48. Rozhodčí: Robert Lahti. Diváků: 6 037.