Rusové na Rosno cupu porazili i Švédy

MOSKVA

Zatím stoprocentní bilancí se mohou pochlubit ruští hokejisté na turnaji Rosno v Moskvě. Domácí reprezentanti uspěli i ve svém druhém vystoupení a přehráli hráče Švédska 4:1. Sborné pomohly v duelu plném vyloučení k výhře i dvě využité přesilové hry.

Švédští hokejisté se přitom dostali jako první do vedení. Při hře ve čtyřech se v šesté minutě trefil přesně pod horní tyčku Hedström. Sborné se však podařilo rychle vyrovnat. Několikrát zblokované Razincevovo nahození v početní výhodě se dostalo až v Popovovi, který poslal puk za brankovou čáru.

I další vývoj utkání výrazně ovlivňovaly drobné šárváky a řada vyloučení. Oba celky měly k dispozici vždy minisérii přesilových her a v plném počtu se hrálo jen občas. Posunout vedení na ruskou stranu mohl v oslabení Kovalčuk, ale i proto, že byl faulován, proti Livovi neuspěl.

Co nezvládl nejlepší střelec loňského ročníku NHL, zařídil v následné početní výhodě obránce Višněvskij. Bek Los Angeles, jenž momentálně hraje za Voskresensk, si najel před branku a trefil se přesně k tyčce.

Zlom přišel po oslabení

Na druhý gól se Švédům odpovědět nepodařilo, i když Samuelsson k tomu měl blízko. Definitivní zlom přinesla nevyužitá jejich dvojnásobná přesilovka. Poté, co se Rusové ubránili 98 sekund ve třech, ujel podél mantinelu Semin a přidal další gól.

Rezignovaného soupeře 'dorazil' Kovaljov, jemuž krásnou přihrávku po dalším brejku předložil Kovalčuk. Zápas zakončila hromadná potyčka, po které šest hráčů putovalo předčasně do kabin.

Ve druhém sobotním zápasu se utkají od 15 hodin SEČ čeští hokejisté s Finskem.

Rusko - Švédsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Popov (Perežogin), 37. Višněvskij (Kovaljov, Dacjuk), 57. Semin (Tjutin), 58. Kovaljov (Kovalčuk) - 6. Hedström (Hagos). Rozhodčí: Levonen (Fin.) - Olenin, Šeljanin (oba Rus.). Vyloučení: 16:13, navíc Semin 10 min., Kovalčuk, Guskov, Gusev - Nilsson, Samuelsson, Frödgren všichni 5 min. a do konce, Berglund 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5000.
Rusko: Sokolov - Guskov, Višněvskij, Kondratěv, Tjutin, Chomickij, Gusev, Rjazancev, Proškin - Kovaljov, Dacjuk, Kovalčuk - F. Fjodorov, Skugarev, Semin - Simakov, Kudašov, Saprykin - Pěrežogin, Kurjanov, Popov. Trenéři: Zinetula Biljaletdinov, Vladimír Pljuščev, Vladimír Jurzinov a Leonid Gerasimov.
Švédsko: Liv - Frögren, Lilja, Tillinder, T. Johansson, S. Lindström, Jonsson, Oduya - Samuelsson, Davidsson, Nilsson - Nordgren, Hagos, Hedström - Hannula, Ronqvist, Ledin - Ölvestad, Franzén, Berglund. Trenéři: Kent Johansson a Mikael Andersson.