Finští hokejisté vybojovali na Rosno Cupu druhé místo

MOSKVA

Vítězství nad Švédskem 3:0 v závěrečném utkání Rosno Cupu v Moskvě posunulo hokejisty Finska na konečné druhé místo. Český výběr tak skončil třetí a na stejné příčce figuruje i v průběžném pořadí Euro Hockey Tour.

Finští hokejisté položili základ vítězství v severském derby již v první třetině, kdy se Salmelainen postaral o úvodní branku duelu. Stejný hráč byl i na konci kombinace ve 49. minutě, která vedla ke druhému gólu. Hráči Suomi při ní dokázali po jedenácti vteřinách využít krátkou převahu dvou hokejistů v poli.

Obdobnou výhodu měli ve třetí třetině dvě minuty i Švédové, neboť jejich kouč se při přesilovce rozhodl riskovat bez brankáře. Snížit se jim ale nepodařilo. V šesti navíc hráli i po návratu vyloučeného Fina z trestné lavice a devět vteřin před koncem přidal Niinimaa třetí gól.

Finsko - Švédsko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Salmelainen (Pirnes, Kukkonen), 49. Salmelainen (Niinimaa), 60. Niinimaa. Rozhodčí: Zacharov - Bělov, Kiseljov (všichni Rus.). Vyloučení 8:7, navíc Hedström (Švéd.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2000.
Finsko: Norrena - Marko Kiprusoff, Karalahti, Niinimaa, Kukkonen, Eskelinen, Saravo - Peltonen, N. Kapanen, J. Jokinen - Pirnes, O. Jokinen, Salmelainen - Dahlman, Immonen, Pesonen - Hahl, Filppula, Rita. Trenéři: Erkka Westerlund a Hannu Virta.
Švédsko: Liv (19. - 20. Holmqvist) - Tillinder, S. Lindström, Frögren, Lilja, Oduya, T. Johansson, Jonsson - Nordgren, Hagos, Hedström (30. Melin) - Samuelsson, Davidsson, Nilsson - Hannula, Rönnqvist, Ledin - Ölvestad, Franzén, Berglund. Trenéři: Kent Johansson a Mikael Andersson.