Talentovaní Kanaďané rozstříleli Švédsko 8:1

Kanadští hokejisté splnili i ve svém druhém vystoupení na juniorském mistrovství světa roli favoritů a bez větších problémů porazili Švédsko 8:1. Seveřané drželi se zámořským soupeřem krok pouze v první třetině, ale poté hru ovládli hráči z kolébky hokeje. V dalším zápase skupiny B vyhrálo Slovensko nad Finskem 2:0.

Kanaďané nastříleli svému druhému soupeři na turnaji o branku více než na úvod Slovensku a nezastavilo je ani střídání švédských brankářů v úvodu třetí části. Dvěma góly se na výhře obhájců stříbrných medailí podílel Sidney Crosby, tři kanadské body nasbíral Ryan Getzlaf.

Kanada - Švédsko 8:1 (1:1, 4:0, 3:O)
Branky a nahrávky: 3. Carter (Getzlaf), 21. MacArthur (Richards, Fraser), 24. Dawes (Syvret), 33. Bergeron (Seabrook), 36. Crosby (Bergeron, Perry), 41. Crosby (Perry), 41. Ladd (Getzlaf), 53. Getzlaf (Carter, Seabrook) - 8. Fredriksson (Videll, Svanberg). Rozhodčí: Minář (ČR) - Valach (SR), Redding (USA). Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. Diváci: 10.739.

Hokejisté Slovenska zdolali Finsko 2:0 a s dvěma body se dotáhli na tým Suomi a Švédsko. Brankář Jaroslav Halák přispěl k výhře 19 úspěšnými zákroky a po Švýcarovi Michaelu Toblerovi a Christopheru Heino-Lindbergovi se stal třetím gólmanem, který na turnaji udržel čisté konto.

Po bezbrankové úvodní třetině se Slovensko dostalo do vedení v 35. minutě díky Bulíkově brance. V závěru odvolali Finové gólmana Raska a 59 vteřin před koncem skóroval do prázdné branky Meszároš.

Finsko - Slovensko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávka: 35. Bulík (Růžička), 60. Meszároš. Rozhodčí: Bulanov (Rus.) - Dehaan (Kan.), Schröter (Něm.). Vyloučení: 5:6, navíc Marjamäki (Fin.) 10 min. Bez využití. Diváci: 1031.
Tabulka skupiny B:
1. Kanada220015:44
2. Finsko21014:32
3. Švédsko21017:82
4. Slovensko21015:72
5. Německo20021:100

Hokejisté Spojených států amerických vyhráli stejně jako Kanaďané i svůj druhý zápas na šampionátu. V domácím prostředí v Grand Forks zdolali ve skupině A Švýcarsko 6:4 a vedou tabulku o dva body právě před svým dnešním soupeřem, Ruskem a Českou republikou. V závěrečné třetině se konaly brankové hody a diváci viděli osm branek za šest minut a 19 sekund.

Švýcaři budou ve středu od 22:30 soupeřem České republiky v důležitém utkání o postup do boje o medaile a proti Američanům ukázali, že hodně těžkým. Callahan s Porterem sice pořadatelské zemi získali v úvodních dvou třetinách dvoubrankový náskok, ale Švýcaři pak zápas hodně zdramatizovali.

Na začátku závěrečné třetiny totiž během 19 vteřin srovnali stav Benoit se Stancescuem. Stafford, Hensick a Schremp pak za tři a půl minuty získali pro USA tříbrankový náskok, soupeř odpověděl trefami Hürlimanna a Stancescua, vměstnanými do 36 sekund. Na pojišťovací gól O'Sullivana z 48. minuty však již Švýcaři neměli odpověď.

USA - Švýcarsko 6:4 (1:0, 1:0, 4:4)
Branky a nahrávky: 10. Callahan (Brown, Dowell), 29. Porter (Kessel, R. Suter), 42. Stafford (Bourque, Fritsche), 43. Hensick, 45. Schremp (Dowell), 48. O'Sullivan (Callahan, Likens) - 41. Benoit (Käser, Romy), 42. Stancescu (Wick, Ehrenspenger), 45. Hürlimann, 46. Stancescu. Rozhodčí: Schurr (Něm.) - Karlberg (Švéd.), Kautto (Fin.). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 8133.