Davos porazil na Spengler Cupu Magnitogorsk

Hokejisté domácího Davosu porazili v úterním prvním zápase Spenglerova poháru ruský Metallurg Magnitogorsk 3:2 po samostatných nájezdech. Potřetí za sebou se tak nerozhodlo v normální hrací době ani v následném prodloužení. Rozhodující samostatný nájezd proměnil nejlepší střelec minulé sezóny NHL Rick Nash.

Více než 7500 diváků se první branky dočkalo až ve druhé třetině, kdy skóre otevřel domácí Björn Christen. Ruskému týmu vedenému českým koučem Markem Sýkorou se podařilo vyrovnat zásluhou obránce Sergeje Gončara, ale Christen svou druhou brankou vrátil vedení zpět na švýcarskou stranu.

Úřadující ruský vicemistr poté vrhnul všechny síly do útoku, často riskoval a podařilo se mu opět srovnat krok, o což se zasloužil jeden ze dvou českých krajánků Petr Sýkora. Premiérového vítězství na turnaji, které by Metallurg udrželo ve hře o postup do finále, se ale Rusové nedočkali.

V prodloužení nevyužil velkou šanci Jurij Dobryškin, který dal v pondělí dva góly Spartě, a v následných samostatných nájezdech byli úspěšnější hráči Davosu. Jediným, kdo se z devíti exekutorů prosadil, byl Nash. Neuspěl ani Sýkora.

Davos - Metallurg Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Christen (Petrov), 50. Christen (Petrov), rozhodující samostatný nájezd Nash - 44. Gončar (Kajgorodov, Varlamov), 58. P. Sýkora (Gončar, Těrtyšnyj). Rozhodčí: McCreary (Kan.) - Rébillard, Mauron (oba Švýc.). Vyloučení: 6:3, navíc Sokolov (Magnitogorsk) 10 min. Bez využití. Diváci: 7580.