Sparťané vyhráli na Spengler Cupu i podruhé

Hokejisté Sparty vyhráli na Spenglerově poháru i druhé utkání, když útočnou aktivitou předčili finský tým IFK Helsinky a dvěma góly v posledních pěti minutách získali rozhodující náskok. Po výhře nad Magnitogorskem v samostatných nájezdech vyhráli i v úterý, tentokrát v normální hrací době porazili Finy 4:2. V tabulce turnaje je zatím Sparta na třetím místě.

Do branky IFK se nakonec místo Vokouna postavil znovu Lundell a už v polovině úvodní třetiny ho z přihrávky Tona překonal Chabada. Finské mužstvo mohlo vyrovnat při velké šanci Laineho, Pöpperle ale předvedl zázračný zákrok. Sparťané do poloviny utkání přestáli čtyři oslabení, jenže ani obětavost obránců nezabránila Kuhtově gólu.

Jak dopadne Sparta na Spengler Cupu?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Nerozhodný stav však trval sotva sedm minut, než se švýcarská posila Pražanů Wichser trefil od modré mezi betony helsinského gólmana. O těsný náskok přišla Sparta při Hlaváčově vyloučení, Karalahtiho dělovka prolétla přes hrozen těl až do sítě. Potom ale vyvinula velké útočné úsilí a svou druhou velkou šanci už Ton proměnil. Finský tým zkusil i přes oslabení power play, ale 58 vteřin před koncem trefil jeho prázdnou brankou Hlaváč.

Sparta Praha - IFK Helsinky 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Chabada (Ton, Richter), 36. Wichser (Kotrla, Jan Hanzlík), 56. Ton, 60. Hlaváč (Výborný) - 29. Kuhta (Vopat), 48. Karalahti.
Sparta: Pöpperle - Hanzlík, Pilař, Řezníček, Schnabel, Majeský, Richter, Dobroň - Ton, Marek, Chabada - Kratěna, Výborný, Hlaváč - Wichser, Netík, Bärtschi - Kotrla, J. Straka, Dragoun.
IFK Helsinky: Lundell - Karalahti, Židlický, Turunen, Kultanen, Varakas, Söderholm, Pikkarainen, Kurvinen - Kuhta, Pirjetä, Ruutu - Laine, Harkins, Häppölä - Fagerstedt, R. Vopat, Hirschovits - Holma, Vihko, Petrell.