Kanada a Rusko smetli outsidery

Ruští hokejisté do dvaceti let splnili roli favorita a na mistrovství světa porazili ve skupině A slabé Bělorusko 7:2. Devět gólů padlo také v druhém nočním zápase, kde suverénní Kanada deklasovala 9:0 Německo. Rusové si po úvodní porážce od úřadujících šampionů USA připsali již druhou výhru a mají stejně jako jejich jediní přemožitelé na kontě čtyři body.

Stejně jako v předchozím zápase proti českému výběru (4:1) trestali Rusové z přesilovek. Hned v úvodní třetině duelu v Thief River Falls využili dvě a do sirény vedli 3:0. Nakonec v klidu dokráčeli k pohodlnému vítězství, když dva góly zaznamenali Roman Vološenko a největší hvězda výběru Alexander Ovečkin.

Rusko - Bělorusko 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Širokov (Mišarin, Rylov), 11. Ovečkin (Malkin, Širokov), 14. Vološenko (Paršin), 34. Ovečkin, 49. Vološenko (Junkov, Megalinskij), 50. Radulov (Malkin, Širokov), 50. Nikulin (Šafigulin, Galimov) - 30. Jefimenko (Karaha, Kosticyn), 41. Zacharov (Giro, Volkov). Rozhodčí: Savage - Dehaan (oba Kan.), Kautto (Fin.). Vyloučení: 6:7, navíc Kukuškin (Běl.) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 825.
Tabulka skupiny A:
1. Rusko320115:84
2. USA220011:84
3. Švýcarsko21019:62
4. ČR21018:62
5. Bělorusko30034:190

Již po prvním dějství byl rozhodnut souboj v Grand Forks mezi Kanadou a Německem. Javorové listy spustily po deseti minutách gólový uragán a svěřenci Uweho Kruppa se nakonec tak tak ubránili potupné 'desítce'. Dvakrát se trefili Anthony Stewart a mladičký Sidney Crosby, jenž se šesti brankami vévodí tabulce střelců turnaje. Kanaďané vyhráli již své třetí utkání a mají impozantní skóre 24:4.

Německo - Kanada 0:9 (0:4, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Ladd (Stewart, Richards), 11. MacArthur (Phaneuf, Fraser), 18. Crosby (Bergeron, Phaneuf), 19. Barker (Seabrook), 27. Getzlaf (Bergeron, Phaneuf), 33. Stewart (Dawes), 48. Stewart (Getzlaf), 55. Crosby (Dawes, Coburn), 58. Fraser. Rozhodčí: Hansen (USA) - Karlberg (Švéd.), Valach (SR). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 8404.