Rubriky:

Hokej

Nikdo nepotrápil Kanadu tak jako my, ví Hadamczik

6. ledna 2005 14:21 - PRAHA

Hokejová reprezentace do dvaceti let se po čtyřech letech vrátila z mistrovství světa domů s medailemi. V Praze ve čtvrtek před polednem přistál tým Aloise Hadamczika ověnčený bronzem, který získal na šampionátu v USA. Před českými mladíky skončili jen bezkonkurenční Kanaďané a Rusové vedení fenomenálním útočníkem Ovečkinem.

Kouč však nechce tento úspěch přeceňovat a v koutku duše mu pořád hlodá zklamání z nepovedeného semifinále, v němž Češi podlehli Kanadě 1:3. Všem ostatním soupeřům tým "Javorových listů" nadělil podstatně větší příděl, včetně finále s Rusy, jimž nasázel půltucet branek.

"Oni měli extrémně dobrý tým. Jestli s nimi někdo hrál nějakou roli, pak jsme to byli my," uvedl Hadamczik po příletu. Do Čech přivezl jen deset hráčů, ostatní zůstali za mořem, kde nastupují v juniorských soutěžích. I když trenér přiznal, že Kanada byla po většinu zápasu lepší, stále se s vyřazením úplně nesrovnal. "Cítili jsme, že nám něco uteklo," popsal náladu po semifinále. Své podle něj sehrálo to, že Kanaďané měli k dobru den odpočinku navíc.

Dát dohromady dvacítku je těžké

Loni dovedl Hadamczik tým ke čtvrtému místu, letos si o příčku polepšil. "Po zkušenostech z loňska jsem složil tým, který měl herní i morální kvalitu, to skloubení bylo pro úspěch hlavní," pochvaloval si bývalý kouč Sparty, který prý na lavičce juniorské reprezentace zažil nejtěžší chvíle v kariéře. "Dnes dát dohromady dvacítku, to je těžké. Některé hráče vidíte jen v létě," zdůraznil největší úskalí své práce.

Poprvé shromáždil tým krátce před Vánocemi, přesto s ním zvládl velké penzum práce. "Naši hru oceňovali i tamní odborníci, ale já ten úspěch nepřeceňuji," uvedl. A v tomtéž duchu mluvil ke svým svěřencům. "Život běží rychle dál. Na tenhle turnaj rychle zapomeňte a tvrdě pracujte dál," přednesl jim.

O své budoucnosti Hadamczik jasno nemá, u týmu mu po dvou letech skončila smlouva. "Záleží na výkonném výboru, já to teď řešit nebudu, je moc brzy," prohodil.

Oslavy Vánoc hráči oželeli

Mladíci nebyli doma na Vánoce, přišli o vítání nového roku a ani medailový úspěch příliš neslavili. Dvě, tři piva a většina hráčů šla po únavném programu spát. Přesto si nikdo nestěžoval. "Přivezli jsme si neskutečné zážitky. Pro tak malou zemi je třetí místo ve dvacítkách obrovský úspěch," vykládal liberecký obránce Ladislav Šmíd. Hráči tušili, že si na turnaji uložili vklad do budoucnosti. "Je to velký krok do dalšího hokejového života," mínil Rostislav Olesz.

Předseda hokejového svazu Vratislav Kulhánek si přál, aby bronzový zisk nebyl letos posledním. "Doufám, že je to příslib úspěšného roku českého hokeje. Trochu v nadsázce jsem říkal: dvacítky bronz, osmnáctky stříbro a uvidíme, co potom bude ve Vídni," zahleděl se Kulhánek směrem k seniorskému šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: