Rubriky:

Hokej

Drzoun Fleury se vrací k hokeji

6. ledna 2005 17:34 - PRAHA

Theoren Fleury, jedna z neoddiskutovatelných legend světového hokeje, znovu oblékne hokejovou výstroj. Nevysoký útočník známý svou drzostí na ledě i mimo něj se dohodl na angažmá v poloprofesionální soutěži North Peace Hockey League (NPHL). Fleury nehrál pořádný zápas od jara 2003, kdy dostal od vedení NHL distanc za porušení podmínek léčby závislostí na návykových látkách.

 

internet

Bývalá ikona Calgary Flames a hvězda kanadské reprezentace bude v NPHL nastupovat za tým Horse Lake Thunder, dosavadního lídra soutěže. Premiéru v dresu svého nového týmu by měl 36letý Fleury absolvovat dnes večer v zápase proti mužstvu Grande Prairie Athletics na jeho ledě.

Jaký máte názor na Fleuryho?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Dosavadní největší hvězdou "Thunder" byl Gino Odjick, s nímž se Fleury mohl potkat v zápasech NHL proti Vancouveru či Montrealu. Zkušenosti z NHL mají i útočníci Dody Wood a Sasha Lakovic. Fleury si navíc zahraje i se svým bratrancem Toddem Holtem, který vlastně jeho angažmá v týmu zprostředkoval.

Zlákal jej bratranec a Allan Cup

"Zajímalo ho, jestli by si za nás nohl zahrát," vzpomíná na první setkání s Fleurym trenér týmu Glen Watson a připomněl, že někdejší slavný hráč bude pod jeho vedením nastupovat zadarmo. "Nejde o peníze, ten kluk si chce hlavně zase zahrát. A taky by chtěl ještě získat Allan Cup," dodal k hráči, jenž už má ve sbírce Stanley Cup a zlato z olympiády v Salt Lake City 2002.

"Jsem nabuzený tu trofej získat. Největším důvodem, proč jsem tady, je právě možnost vyhrát Allan Cup," přiznal Fleury. "Mám dva bratry a oni stejně jako kdysi můj otec o téhle trofeji snili a nikdy se jim ji získat nepodařilo. Bylo by fajn, kdyby se to povedlo alespoň mě," netajil své plány Fleury.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix: