Hokej

Favorité na úvod finále Kontinentálního poháru nezaváhali

7. ledna 2005 21:21 - PRAHA

Hokejisté Zvolenu zvítězili v úvodním utkání finálového turnaje Kontinentálního poháru v maďarském Székesfehérváru nad Milánem Vipers 6:1. Po dvou brankách vítězů vstřelili Tomáš Škvaridlo a Vlastimil Plavucha. Posila Zvolenu z Philadelhie pro výluku v NHL Michal Handzuš si připsala tři asistence. V druhém pátečním utkání zvítězilo favorizované Dynamo Moskva nad domácím Alba Volan Székesfehérvár vysoko 8:0.

ČTK/René Miko

Zvolen s českými obránci Vítězslavem Škutou a Petrem Krátkým bez potíží splnil roli favorita. V 13. minutě otevřel skóre Škvaridlo a za tři minuty zvýšil Bartoš. V druhé části se trefil dvakrát Plavucha a Škvaridlo s Babkou v 51. minutě v rozmezí 22 vteřin ještě zvýraznili náskok. Gólmanovi Karolu Križanovi zkazil radost z čistého konta necelých pět minut před koncem Savoia.

V druhém pátečním utkání zvítězilo favorizované Dynamo Moskva nad domácím Alba Volan Székesfehérvár vysoko 8:0. V ruském týmu nastoupil z českých hokejistů pouze Pavel Rosa, protože další útočník Martin Havlát už své angažmá v klubu ukončil.

Maďarský tým v první třetině odolával náporu Dynama, ale v druhé části už inkasoval čtyři branky a v závěrečné části mu lídr ruské ligy přidal stejnou porci branek. Rosa, nejproduktivnější hráč ruské soutěže, vyšel bodově naprázdno.

HKm Zvolen - Milán Vipers 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Škvaridlo (Jasečko), 16. Bartoš (Országh, Handzuš), 24. Plavucha (Jasečko), 36. Plavucha (Handzuš), 51. Škvaridlo (Klouda, Majeský), 51. Babka (Voskár, Handzuš) - 56. Savoia (Laszkiewicz). Rozhodčí: Šindler - Kalivoda (oba ČR), Kincses (Maď.). Vyloučení: 7:7, navíc Tkaczuk (Milán) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2947.
Alba Volan Székesfehérvár - Dynamo Moskva 0:8 (0:0, 0:4, 0:4)
Branky a nahrávky: 24. Babenko (Čupin), 25. V. Vorobjev (Dacjuk), 38. Tereščenko (Bulin, Afinogenov), 39. Savčenkov, 44. Šachrajčuk (Orechovskij, Vyšedkevič), 45. Afinogenov, 48. V. Vorobjev (Dacjuk), 53. Tereščenko (Afinogenov). Rozhodčí: Hansen - Kung, Sos. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Diváci: 3480.

Časová osa: Hokej