Dynamo Moskva má blízko k zisku Kontinentálního poháru

SZÉKESFEHÉRVÁR

Hokejisté Dynama Moskva mají nakročeno k triumfu na Kontinentálním poháru v maďarském Székesfehérváru: lídr ruské ligy porazil ve druhém utkání Milán Vipers 5:3, jednou brankou se na tom podílel český útočník Pavel Rosa. O prvenství v turnaji se Dynamo utká v neděli se Zvolenem, přičemž moskevskému celku stačí při lepším skóre i remíza.

Dynamo se dostalo do vedení již po 99 vteřinách hry, ale v 5. minutě odpověděl na Mirnovovu trefu Rickmo. Potom se spíše plnila lavice hanby a finský sudí Levonen rozdal v první části 34 trestných minut. Hned v první minutě druhé třetiny se však Dacjuk prosadil v oslabení a v 35. minutě zvýšil v přesilové hře Markov.

Italský tým v závěrečné dvacetiminutovce dvakrát snížil rovněž v početní převaze, Dynamo díky brankám Afinogenova a Rosy vždy odskočilo znovu na dvoubrankový rozdíl.

Zvolen s českými beky Vítězslavem Škutou a Petrem Krátkým v sestavě vedl od páté minuty po Törökově trefě. V 25. minutě zvýšil obránce Jasečko, ale ještě v druhé části snížil Kövér. Do konce zápasu se už na stavu nic nezměnilo.

Milán Vipers - Dynamo Moskva 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Rickmo (Felicetti, Savard), 44. Savoia, 48. Smith (Lehtonen) - 2. Mirnov (Šachrajčuk, Charitonov), 21. Dacjuk, 35. A. Markov (Troščinskij), 45. Afinogenov (Těreščenko), 55. Rosa (Markov). Rozhodčí: Levonen (Fin.) - Kung (Švýc.), Stadler (Maď.). Vyloučení: 11:12, navíc Felicetti - Savčenkov oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3120.
HKm Zvolen - Alba Volan Székesfehérvár 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Török (Štork, Cibula), 25. Jasečko (Šechný, Török) - 36. Kövér (Tökési). Rozhodčí: Hansen (Dán.) - Kalivoda (ČR), Sos (Maď.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3400.