Hokej

Kontinentální pohár vyhrál Zvolen

10. ledna 2005 15:51 - SZÉKESFEHÉRVÁR

Hokejisté Zvolenu zdolali díky dvěma brankám Michala Handzuše Dynamo Moskva 2:1 a vyhráli Kontinentální pohár. V týmu vítězů se představili čeští beci Vítězslav Škuta a Petr Krátký, za poražené hrál útočník Pavel Rosa. Zvolen je po Košicích a Slovanu Bratislava třetím slovenským klubem, který dokázal Kontinentální pohár vyhrát.

Na konci úvodních dvou třetin zápasu Zvolena s Dynamem řádil útočník Michal Handzuš. Posila Zvolenu pro výluku v NHL z Philadelphie otevřela skóre čtrnáct vteřin před koncem úvodní části.

V 37. minutě sice Šachrajčuk v přesilové hře vyrovnal, ale devět sekund před koncem druhé dvacetiminutovky Handzuš opět skóroval. V závěrečné části se na stavu nic nezměnilo a Kontinentální pohár tak znovu putuje na Slovensko. Loni zvítězil Slovan Bratislava.

Maďarský klub Alba Volan Székesfehérvár získal v domácím prostředí třetí místo. V boji o bronzovou pozici zdolal hokejisty italského celku Milán Vipers 2:1. První branky se téměř tři a půl tisíce diváků v Székesfehérváru dočkalo až v 50. minutě, kdy dostal domácí do vedení Holeczy. Hned za dvaačtyřicet vteřin zvýšil Gröschl.

Italové vzápětí snížili, když v přesilové hře skóroval Felicetti, ale na remízu, která by jim zaručila třetí místo, již nedosáhli. Naopak zvýšit mohl Ocskay, ale trestné střílení neproměnil.

Alba Volan Székesfehérvár - Milán Vipers 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 50. Holeczy (Fodor), 51. Gröschl (Ocskay) - 54. Felicetti (Chitarroni). Rozhodčí: Levonen (Fin.) - Kung (Švýc.), Sos (Maď.). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1 Diváci: 3479.
Dynamo Moskva - HKm Zvolen 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Šachrajčuk (Orechovskij) - 20. Handzuš (Voskár), 40. Handzuš (Bartoš). Rozhodčí: Šindler - Kalivoda (oba ČR), Kincses (Maď.). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 3000.