Rubriky:

Hokej

Heatley do vězení nemusí, dostal tříletou podmínku

4. února 2005 20:19 - ATLANTA (USA)

Hokejová hvězda Dany Heatley nemusí do vězení. Pětadvacetiletý útočník, při jehož automobilové nehodě zemřel v září 2003 spolujezdec a další hráč Atlanty Thrashers Dan Snyder, dostal tříletou podmínku. Během ní musí absolvovat 150 přednášek o nebezpečnosti rychlé jízdy.

 

ČTK

Heatley byl obviněn z několika trestných činů. Kdyby byl ve všech uznán vinným, mohl by ve vězení strávit až dvacet let. Dvojnásobný mistr světa však přiznal vinu za zabití Snydera, za to byla proti němu stažena všechna zbylá obvinění.

"Chybou, kterou jsem ten večer udělal, byla rychlá jízda. Tahle chyba se se mnou potáhne až do konce života," uvedl ve svém prohlášení Heatley, jenž byl sám při nehodě těžce zraněn.

Jeho podmíněné odsouzení by nemělo mít vliv na hokejovou kariéru. V případě, že se NHL rozběhne, bude hráč moci cestovat mezi Spojenými státy a Kanadou, nyní se také může vrátit do Švýcarska, kde v době výluky hájil barvy Bernu.

Soudce však značně omezil Heatleyho možnost řídit automobil. Slavný hokejista bude moci sedět za volantem pouze v případě, že pojede do práce, nakoupit, v naléhavých lékařských případech a také v době, kdy pojede na své přednášky. Ty ho čekají v příštích třech letech v průměru takřka každý týden.

Zároveň také musí zapomenout na vozy podobné černému ferrari, v kterém se řítil rychlostí 131 km/h v osudný den. Jeho automobil nesmí mít podle rozhodnutí soudu víc než šest válců a musí mít omezovač, který nedovolí vyšší rychlost než 112 km/h.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: