První hokejová liga zná tři semifinalisty

Tak rychle, jak jen to šlo, proklouzly hned tři celky první hokejové ligy do semifinále play-off. Potřetí v řadě nezaváhali ve čtvrtfinálové sérii hokejisté Českých Budějovic, Mladé Boleslavi ani Ústí nad Labem. Mečbol se v pondělí nepodařilo proměnit jen hráčům z Hradce Králové, kteří prohráli v prodloužení na ledě Chomutova.

V dresu hostujících Českých Budějovic řádil na ledě ostravské Sarezy nejproduktivnější hráč základní části Prospal, jenž se podílel na všech gólech svého týmu. V 30. minutě nahrál Kotaškovi, jenž v té době vyrovnal na 1:1. Poprvé v sérii totiž kapituloval Turek v 25. minutě po Procházkově trefě.

V poslední minutě druhé třetiny poslal favorita do vedení Kanaďan Ference a pojistku přidal sám Prospal v 59. minutě utkání. Domácí, kteří mají za sebou premiérovou sezónu v první lize, však ještě závěr zdramatizovali. Turek řešil šanci domácích hozením hole, za což ho devět sekund před koncem potrestal Procházka gólem z trestného střílení.

Jihočeši, toužící po rychlém návratu do extraligy, už ale další drama nepřipustili a mohou se těšit na semifinálové boje.

Kometa stačila jen srovnat

Hráči Ústí se dostali na ledě Brna do vedení již v první minutě. Domácí nechali unikat dvojici hostujících útočníků na jednoho obránce a Fink se nemýlil. Podruhé se za Maláčova záda snesl prapodivný oblouček Koudelky. Domácí ještě stihli vyrovnat díky dvěma trefám v přesilovkách, ale rozhodl Jankových, který trefil přesně šibenici. Od té doby hosté již pouze bránili vedení, které v závěru zvýraznil do prázdné branky Fink.

Boleslav využila přesilovky

Berounští Medvědi prohrávali už v 3. minutě po tečované střele obránce Moravy, kterou srazil před Kopřivou Kameš. Jenže pak se vzchopili k náporu, Slížek vyrovnal a Beroun dlouho držel vyrovnaný stav. Mladou Boleslav poslaly do semifinále využité přesilovky, v početní výhodě vstřelili tři góly. Ve třetí třetině ještě snížil Horčička, pojišťovací Havlova trefa do prázdné branky zajistila definitivně hostům postup.

V Chomutově rozhodl Polodna

Další zápas série Chomutova s Hradcem přinesl stejně jako v sobotu rozuzlení v prodloužení, tentokrát se šťastnějším koncem pro chomutovské. Domácím, kterým jen vítězství zaručovalo udržení naděje, vyšel úvod. Pražák v 5. a Mikšovic v 7. minutě je dostali do dvoubrankového vedení. O vyrovnání se postarali bývalí chomutovští hráči, krátce před první přestávkou snížil Petr Suchý a ve 27. minutě vstřelil druhý gól Roubík.

Obrat završil ve 43. minutě Vondráček, ale o pět minut později v oslabení opět srovnal stav Jan Šulc. Domácí ve třetí třetině vinou vyloučení téměř vůbec nehráli v plném počtu, třikrát se ubránili v oslabení tři na pět, celkem v zápase čtyřikrát. V prodloužení vyvinul Chomutov tlak, který v 69. min. korunoval vítězným gólem Polodna.

1. hokejová liga - čtvrtfinále play-off
Ostrava - Č. Budějovice 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 25. a 60. z tr. střílení R. Procházka - 30. Kotaška, 40. Ference, 59. Prospal. Rozhodčí: Skoupý, Vlach - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 14:13, navíc Mocek (Ostrava) 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 1500.
Konečný stav série: 0:3
Beroun - Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 6. Slížek, 44. Horčička - 3. Kameš, 34. Morava, 40. Kadlec, 60. Havel. Rozhodčí: Chlupsa, Štěpán - Vitík, Mašek. Vyloučení: 12:11, navíc Besser 10 min. a do konce utkání, Slížek a Eiselt oba 5 min. a do konce utkání - Kubinčák 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 2200.
Brno - Ústí nad Labem 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 18. Brančík, 21. Sloboda - 1. a 59. Fink, 12. Koudelka, 34. Jankových. Rozhodčí: Kubeš, Chlaň - Kis, Špringl. Vyloučení: 9:6, navíc Karlíček 10 min., Sloboda (oba Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 5617.
Chomutov - Hradec Králové 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Pražák, 7. Mikšovic, 48. Jan Šulc, 69. Polodna - 20. Petr Suchý, 27. Roubík, 43. Vondráček. Rozhodčí: Souček, Fraňo - Kebrle, Koskuba. Vyloučení: 14:11, navíc Jan Šulc 5 min. a do konce utkání - Beck 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2500.
Stav série: 1:2