Do semifinále 1. ligy vstoupily lépe Budějovice a Ústí

V úvodu obou semifinálových duelů play-off první hokejové ligy se radovali z výhry domácí. Hráči Českých Budějovic porazili v neděli až po samostatných nájezdech Chomutov 2:1, hokejisté Ústí nad Labem pak přehráli Mladou Boleslav 3:2.

Po minutě ticha za bývalého hráče Českých Budějovic Stanislava Roba se rozpoutal tuhý boj, v němž domácí sice měli více šancí, ale protože je nedokázali proměňovat, dávali soupeři naději na úspěch. Skóre otevřel po objetí branky zezadu Brabenec, hosté však před první sirénou stačili vyrovnat, když Mikšovic zůstal trestuhodně sám před Cháberou a přihrávku z rohu pohotově zužitkoval.

Ve druhém dějství dostali Jihočeši možnost hrát minutu a půl přesilovku pět na tři, ale vyloučení Pletky jim výhodu brzy zhatilo. V závěru mohli domácí rozhodnout v přesilovkách, netrefil se však Pletka ani Prospal, jenž nastřelil pouze boční síť odkryté klece. V 60. minutě naopak hosté několikrát ohrozili Cháberu. Desetiminutové prodloužení se téměř celé odehrálo na polovině Chomutova, ale i největší příležitosti Pletky a Prospala zůstaly nevyužity. Rozhodující samostatný nájezd po devíti sériích proměnil Sailer a zajistil favoritovi první výhru v sérii.

Boleslav byla vyrovnaným soupeřem

Hokejisté Ústí nad Labem vstoupili do semifinále play off první ligy vítězstvím. Druhý tým základní části porazil v úvodním zápase série 3:2 hosty z Mladé Boleslavi.

V bojovném zápase byla Mladá Boleslav favorizovaným Severočechům vyrovnaným soupeřem. Domácí začali křečovitě, přesto jim získal v 6. minutě Sýkora střelou zblízka vedení. O sedm minut později využil mladoboleslavský Krupka přesilovku a bylo vyrovnáno. Ve druhém dějství se šance na obou stranách střídaly a jediným úspěšným střelcem byl ve 24. minutě ústecký Pazourek.

Po druhé přestávce zvýšil náskok Ústí na 3:1 zblízka Klobouček, ale o pět minut později hosté z přesilovky pět na tři kontrovali. Vzápětí nevyužili Mladoboleslavští další dvojnásobnou početní převahu a domácí se ubránili v závěrečných 80 sekundách i hře hostů bez brankáře.

Play-off 1. hokejové ligy - semifinále
České Budějovice - Chomutov 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Brabenec, rozhodující nájezd Sailer - 20. Mikšovic. Rozhodčí: Blecha, Skoupý - Vrdlovec, Klein. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 4813.
Stav série: 1:0
Ústí nad Labem - Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 6. T. Sýkora, 24. Pazourek, 49. Klobouček - 13. M. Krupka, 54. Havel. Rozhodčí: Vlček, Hodek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:11, navíc Jankových - Mensator oba 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 4500.