České Budějovice postoupily do finále první ligy

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic v sobotu vyhráli v rozhodujícím pátém zápase semifinále play off 3:2 nad Chomutovem a postoupili do finále, v němž se střenou od úterý s Ústím nad Labem. Vítězství zajistil Jihočechům ve dvojnásobné přesilovce v deváté minutě prodloužení Radek Dvořák.

Vyprodaná aréna vybuchla nadšením už po 26 sekundách hry, kdy Dvořák elegantní kličkou našel Prospala, a ten přesně zamířil do odkryté klece. V početní převaze potom Neckář nastřelil tyčku, ale družinka třinácti Severočechů statečně vzdorovala. Koláčkovi se dokonce podařil husarský kousek, když ve vlastním oslabení po chybě Muchy ujel od modré a překonal Cháberu.

Ve druhém dějství nastřelil tyčku Prospal a brzy po něm i Bělohlav, to však byl vrchol zoufalého snažení domácích, pro něž byla Horčičkova svatyně doslova zakletá. Ve 46. minutě ujel po levém křídle Koláček, prostřelil Cháberu a rodila se senzace. Hosté vyhazovali puky přes všechny čáry, Jihočeši zavírali soupeře v jeho pásmu, ale velkou šanci neproměnil ani nejaktivnější domácí útočník Dvořák. Z obrovského tlaku sedm minut před sirénou vyrovnal Hřebejk a vynutil prodloužení.

Přesně tři minuty před koncem nastaveného času vyloučili rozhodčí najednou dva hráče Chomutova a ve dvojnásobné přesilovce Dvořák vystřelil postup. Ve finále druhé nejvyšší soutěže se tak střetnou dva nejlépe postavené týmy po základní části, favorizovaným Jihočechům se podařilo v sérii s Chomutovem otočit vývoj série ze stavu 1:2.

Budějovice - Chomutov 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 1. Prospal, 54. Hřebejk, 69. Dvořák - 15. a 46. Koláček. Rozhodčí: Souček, Kubeš - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 3:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6421. Konečný stav série: 3:2.