Rubriky:

Hokej

Rusové jsou před MS bez trenéra, Biljaletdinov tým nepovede

30. března 2005 14:44 - PRAHA

Měsíc před začátkem mistrovství světa jsou ruští hokejisté bez trenéra. Zinatulja Biljaletdinov nečekaně oznámil, že sbornou na šampionátu ve Vídni a Innsbrucku nepovede. "Byli jsme domluveni pouze na tom, že povedu mužstvo na Světovém poháru," řekl Biljaletdinov deníku Sovětskij sport.

 

ČTK/Otto Ballon Mierny

Připustil, že poté s prezidentem ruského svazu Alexandrem Stěblinem jednal i o svém angažmá u mužstva na světovém šampionátu, ale závazně se prý nedohodli. "Takže vlastně u týmu ani nekončím," řekl bývalý vynikající obránce.

Biljaletdinov vedl sbornou i na prosincovém turnaji Rosno v Moskvě, jinak se věnoval práci v Kazani, kterou v průběhu ročníku převzal. Ruský národní tým na zbývajících dvou akcích série Euro Hockey Tour koučovali Vladimír Jurzinov starší a Vladimír Pljuščev, kteří by mohli působit i na šampionátu.

Stěblin v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Svoboda pouze uvedl, že vedení svazu situaci vyřeší do týdne. "Nic jednoduchého to ale nebude," řekl Stěblin.

Biljaletdinovo rozhodnutí nevést tým má pro ruský hokej i pozitivní dopad. Jedna z největších hvězd superligy Ilja Kovalčuk oznámil, že v tomto případě hodlá na šampionátu hrát. Pod vedením kouče, s nímž si v Kazani nepadl do oka, odmítal do Rakouska jet.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix: