Rubriky:

Hokej

Ruské hokejisty povede na MS kouč Dynama Krikunov

4. dubna 2005 17:15 - PRAHA

Vladimir Krikunov byl v pondělí oficiálně jmenován hlavním trenérem ruské hokejové reprezentace pro letošní mistrovství světa v Rakousku. Kouč Dynama Moskva vystřídal u týmu Zinetulu Biljaletdinova, který na konci března nečekaně oznámil, že sbornou na šampionátu ve Vídni a Innsbrucku nepovede a soustředí se na klubovou práci v Kazani.

 

ČTK/Otto Ballon Mierny

Krikunov údajně vyslovil přání, aby se jeho asistenty stali Vladimir Jurzinov starší, Boris Michajlov a Valerij Bělousov, trenér Avangardu Omsk, přes který Dynamo přešlo v semifinále ruské ligy.

Pětapadesátiletý Krikunov se stal sedmým hlavním koučem sborné za posledních pět let. Největšího úspěchu v reprezentaci dosáhl na lavičce Běloruska, které po senzační výhře nad Švédskem dovedl do semifinále olympijských her v Salt Lake City v roce 2002.

Biljaletdinov byl s vedením ruského hokeje údajně domluven pouze na vedení mužstva na loňském Světovém poháru. S prezidentem svazu Alexandrem Stěblinem poté jednal i o svém angažmá pro světový šampionát, ale závazně se prý nedohodli.

Bývalý vynikající obránce Biljaletdinov vedl sbornou na prosincovém turnaji Rosno v Moskvě, na zbývajících dvou akcích série Euro Hockey Tour koučovali tým Jurzinov a Vladimir Pljuščev. Po Biljaletdinovově odstoupení má cestu na MS volnou i jedna z největších hvězd superligy Ilja Kovalčuk, jenž si s koučem v Kazani nepadl do oka a odmítal do Rakouska jet.

Na olympijských hrách v Turíně v příštím roce má ruské mužstvo vést Jurzinov. Spolu s ním by u týmu měl působit i legendární brankář Vladislav Treťjak.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej