Rubriky:

Hokej

Gretzky povede Kanaďany na olympiádě v Turíně

16. června 2005 10:33 - TORONTO

Wayne Gretzky bude generálním manažerem kanadských hokejistů na zimních olympijských hrách v Turíně. Angažování jednoho z nejlepšího hokejistů všech dob oznámilo na mimořádné tiskové konferenci vedení národní hokejové asociace. Podle jejího šéfa Boba Nicholsona Gretzky povede tým i v případě, že na hrách nebudou startovat hráči z NHL.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Gretzky stejnou úlohu zastával i na olympiádě v Salt Lake City, kde Kanaďané získali zlaté medaile. Společně s ním povedou tým za obhajobou titulu generální manažer Edmontonu Kevin Lowe a Steve Tambellini z Vancouveru, s kterými Gretzky spolupracoval i při loňském Světovém poháru. I na něm se hráči z kolébky hokeje radovali z prvenství.

"Jsem hrdý a nadšený z toho, že budeme opět spolupracovat," řekl Gretzky na tiskové konferenci, které se zúčastnil prostřednictvím telefonického spojení. Přestože stále není jasné, zda budou v únoru v Turíně startovat i hráči z NHL, Gretzky je optimistou. "Věříme, že vedení soutěže se s hráčskou asociací NHLPA domluví a hráči z NHL budou v Turíně hrát," řekl legendární útočník.

Podle zpráv zámořského tisku však má kanadská asociace připraveny scénáře pro oba případy, tedy i pro eventualitu, že by zámořská soutěž, pokud se vůbec v příští sezóně rozběhne, nebyla přerušena.

Pokud by se olympiády nezúčastnili profesionálové z NHL, národní tým Javorových listů by stejně jako na letošním šampionátu ve Vídni vedl kouč Marc Habscheid. V opačném případě by byl hlavním trenérem Pat Quinn a Habscheid by byl jedním z jeho asistentů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix:

Extraliga ledního hokeje
23.1.2018 11. kolo Liberec - Jihlava Liberec - Jihlava Odloženo
NHL
Dnes Montreal - New Jersey Montreal - New Jersey 2:1 pp
Dnes Philadelphia - Buffalo Philadelphia - Buffalo 2:1
Dnes Columbus - NY Islanders Columbus - NY Islanders 6:4
Dnes Boston - Washington Boston - Washington 3:5
Včera Vancouver - Nashville Vancouver - Nashville 1:7
Včera Detroit - Boston Detroit - Boston 2:3 pp
Včera Ottawa - NY Rangers Ottawa - NY Rangers 3:2
Včera NY Islanders - Dallas NY Islanders - Dallas 2:5
zítra 01:00 Buffalo - Carolina Buffalo - Carolina
zítra 01:00 New Jersey - Dallas New Jersey - Dallas
zítra 01:00 NY Rangers - Los Angeles NY Rangers - Los Angeles
zítra 01:30 Detroit - Toronto Detroit - Toronto
zítra 04:00 Vancouver - San Jose Vancouver - San Jose