Inline hokejisté skončili na MS čtvrtí

Čeští inline hokejisté se vrátí z mistrovství světa IIHF ve Finsku bez medaile. Jejich poslední zápas jim nevyšel, ve třetí čtvrtině utkání o bronz se Spojenými státy nezachytili čtyřbrankovou smršť a obhájcům titulu nakonec podlehli 0:6. Zlato získali Švédové, kteří v severském finále porazili Finy 4:2.

Ilustrační foto.

Český tým nejprve během necelé minuty dvakrát inkasoval a trenér Zdeněk Kubica si vzal oddechový čas. Krátce poté však fauloval Petr Hemský. V přesilovce se Češi sice ubránili, ale do konce třetí části přidali Američané další dva góly. Na začátku poslední čtvrtiny nevyužili čeští reprezentanti dvakrát početní výhodu, naopak favorizovaný zámořský výběr překonal brankáře Petra Žůrka ještě dvakrát.