Rubriky:

Hokej

Na Zlaté hokejce nebude z první desítky jen Vokoun

17. srpna 2005 13:50 - PRAHA

Do Karlových Varů se v sobotu sjede česká hokejová elita. Na vyhlášení 37. ročníku tradiční ankety nakladatelství Olympia Zlatá hokejka bude z desítky laureátů na cennou sošku pro nejlepšího hráče uplynulé sezóny chybět jen brankář Tomáš Vokoun.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

"Naposledy jsem s ním mluvil včera večer. Omlouval se, že je v Americe s rodinou. Byl překvapený, že se do desítky dostal, prý to nečekal ani po zisku titulu mistrů světa," řekl na středeční tiskové konferenci v Praze Vladislav Hamrla z pořádající agentury H production.

Užší desítka vzešla z hlasování trenérů extraligových a reprezentačních týmů, kteří společně s redaktory časopisu Gól, jenž se podílí na organizování ankety, volili ve dvou polovinách sezony. Novináři pak hlasovali za celý ročník. Hlasy se za obě části sečetly.

Žhavým favoritem na zisk trofeje je Jaromír Jágr, který s převahou zvítězil v první půlce ankety před Martinem Ručinským a Tomášem Kaberlem. Pokud Jágr skutečně vyhraje, získá ocenění už pošesté a překoná tak rekordních pět vítězství Dominika Haška.

V desítce je devět mistrů světa a Milan Hejduk, jemuž cestu do Vídně znemožnilo zranění kolena. Celkem hlasy dostalo 46 hráčů, nedostalo se však na pět letošních světových šampionů. Mezi nimi je i střelec vítězného gólu do sítě Švédů v semifinálovém prodloužení Radek Dvořák nebo Petr Průcha, jenž navíc s Pardubicemi získal titul.

Mistrovský tým ani nemá v seznamu jmen největší zastoupení: o jednoho hráče víc (šest) má Zlín a Kladno.

Nominovaní podle abecedy
Petr Čajánek (Zlín), Milan Hejduk (Pardubice), Jaromír Jágr (Kladno/Omsk), Tomáš Kaberle (Kladno), Pavel Kubina (Vítkovice), Václav Prospal (Budějovice), Martin Ručinský (Litvínov), Tomáš Vokoun (Znojmo/IFK Helsinky), David Výborný (Sparta), Marek Židlický (IFK Helsinky).
Pořadí na 11. - 43. místě
11. Martin Straka (Plzeň) 117 bodů, 12. Balaštík (Zlín) 77, 13. Mikeska 67, 14. Hemský (oba Pardubice) 66, 15. Hnilička (Liberec) 44, 16. Bulis (Pardubice) 43, 17. Vašíček (Slavia) 36, 18. Rosa (Dynamo Moskva) 35, 19. Eliáš (Znojmo/Magnitogorsk) 21, 20. Fischer (Liberec) 18, 21. Šlégr (Litvínov) 15, 22. Vrbata (Liberec) a Čaloun (Čerepovec/Novosibirsk/Litvínov) oba 13, 24. Špaček (Plzeň/Slavia) 12, 25. F. Kaberle (Kladno/MoDo) a P. Nedvěd (Sparta) oba 11, 27. Reichel (Litvínov) 7, 28. Franěk (Slavia), Leška (Zlín) a Pilař (Sparta) všichni 6, 31. Dopita (Pardubice) a Hlaváč (Sparta) oba 5, 33. M. Erat (Zlín), V. Nedorost (Liberec), Patera (Kladno), Pinc a Varaďa (oba Vítkovice) všichni 4, 38. Duba (Plzeň) 3, 39. R. Hamrlík (Zlín), Klesla (Vsetín/Hämeenlinna), M. Procházka (Kladno) a Ptáček (Vary) všichni 2, 43. Blaťák (Zlín), Orct (Kladno), Peterek (Třinec/Vítkovice) a Schwarz (Vancouver Giants) všichni 1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix:

NHL
zítra 02:00 Las Vegas - Washington Las Vegas - Washington