Ani pětka z NHL s Jágrem hokejistům Prostějova nepomohla

PROSTĚJOV

Hokejisté prvoligového Prostějova prohráli v přípravném utkání s extraligovým Třincem 4:7, přestože za ně nastoupila pětice posil z NHL v čele s Jaromírem Jágrem. Čerstvého šestinásobného držitele Zlaté hokejky doplnili v týmu Martin Straka, Petr Nedvěd, František Kaberle a Marek Židlický.

Prostějov držel se soupeřem krok v první třetině. V prostřední části ale Třinec brankami Pavelka, Výtiska a Haška rozhodl o svém vítězství. Z hokejistů NHL skóroval až deset minut před koncem Petr Nedvěd.

"Utkání se hrálo ve vysokém tempu, Třinec byl určitě lepším týmem. My zatím máme málo natrénováno, což se projevilo na našem výkonu," uvedl po utkání Martin Straka. Ani Jágr nepřikládal svému vystoupení žádný velký význam. "Zatím jsem ještě unaven z přípravy," uvedl útočník, jemuž teprve nedávno srostl zlomený malíček.

Prostějov - Třinec 4:7 (3:3, 0:3, 1:1)
Branky: 12. Fiala, 13. Fojtík, 16. Čech, 50. P. Nedvěd - 6. Bordowski, 17. Pletka, 19. Kudrna, 22. Pavelek, 32. Výtisk, 36. Hašek, 52. Peterek.