Hannula na poslední chvíli zařídil Švédsku vítězství nad Ruskem

MOSKVA

Hokejisté Švédska vyhráli v úvodním utkání turnaje o Pohár České pojišťovny nad Ruskem 2:1. V Petrohradu sice vedli domácí svěřenci trenéra Vladimira Krikunova díky brance Maxima Sušinského, ale Švédové stav otočili. Vítězný gól vstřelil 32 sekund před koncem normální hrací doby Mika Hannula.

Rusové vedli od osmé minuty, kdy kapitán Sušinskij využil přihrávku Aťjušova a otevřel skóre. V polovině utkání se podařilo vyrovnat Nordquistovi a v poslední minutě zajistil hráčům Tří korunek tři body do tabulky Euro Hockey Tour Hannula.

Švédové se v sobotu už v Liberci utkají s Českou republikou, Rusy čeká na severu Čech duel s Finskem.

Euro Hockey Tour - Pohár České pojišťovny
Rusko - Švédsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Sušinskij (Aťjušov) - 29. Nordquist (Berglund), 60. Hannula (Davidsson). Vyloučení: 5:6, navíc Kuljaš - Berglund oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití.
Rusko: Zvjagin - Kuljaš, Aťjušov, Žukov, Kutějkin, Chomickij, Kolcov, Titov, Vorobjev - Sušinskij, Taratuchin, Charitonov - Tkačenko, Něprjajev, But - Mirnov, Kurjanov, Zaripov - Kajgorodov, Čistov, Platonov. Trenér: Vladimir Krikunov.
Švédsko: J. Holmqvist - K. Jönsson, A. Holmqvist, Frögren, Petrasek, Lindström, Oduya, L. Jonsson - Ledin, Martensson, Soling - Lundqvist, Davidsson, Hannula - Ölvestad, Ottosson, Eriksson - Tolsa, Nordquist, Berglund. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.