Hokej

Ústí zvýšilo svůj náskok čele první ligy

9. listopadu 2005 21:39 - PRAHA

Hokejisté Ústí nad Labem vedou první ligu s náskokem čtyř bodů před Havířovem, který v úterním duelu o čelo tabulky porazili 4:1. Třetí Dukla Jihlava ve 22. kole zvítězila 3:1 nad Kadaní. Na čtvrté místo se posunul Chomutov, který díky lepšímu skóre přeskočil Kometu Brno, nad níž vyhrál 3:1.

Souboj vedoucích týmů tabulky začali lépe Severočeši, kteří v úvodní desetiminutovce zasypali havířovského gólmana Novotného sprškou střel. Překonal ho ale až Fink na začátku 12. minuty. Severočechům se dlouho nedařilo překonat vysunutou obranu soupeře a druhý gól padl až v závěru druhé třetiny.

Vysoké nasazení obou celků neustalo ani v závěrečné třetině, v níž domácí využili první přesilovku v zápase a Slížek po přihrávce Sýkory střílel do téměř prázdné branky. V 56. minutě snížil Seman, ale za 80 sekund důrazný Tomáš Sýkora zpečetil výhru Ústí.

O výhře Chomutova nad Kometou rozhodly dvě povedené přesilovky ve druhé třetině. Nejzkušenější hráč Brna Roman Meluzín dokázal zápas pět minut před koncem zdramatizovat, ale v 57. minutě domácí tým uklidnil třetím gólem Pražák.

Sareza po třech zápasech vyhrála

Jihlava se proti Kadani dlouho nemohla dostat do tempa a od 28. minuty prohrávala, když Tvrdek zaskočil brankáře Suchana střelou z ostrého úhlu. Z letargie probral domácí tým až kapitán Bakus, který v polovině zápasu vyrovnal na 1:1. Další dva góly přidala Dukla v přesilovkách. Nejprve využil početní výhodu čtyř proti třem Hlouch, v závěru pak dal výsledku konečnou podobu svou druhou brankou Bakus.

První vítězství po třech zápasech si připsali hokejisté Sarezy Ostrava, kteří zdolali Prostějov 5:4. Domácí po čtyřgólové sérii vedli na počátku 51. minuty již 4:1, ale soupeř v závěru utkání zdramatizoval. V 54. minutě hosté během 16 sekund kontrovali dvěma góly a vyrovnat ale nedokázali ani při závěrečné power-play.

Utkání Mladá Boleslav - Třebíč se hraje ve čtvrtek.

První hokejová liga - 22. kolo
Ústí nad Labem - Havířov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Fink, 37. Vála, 46. Slížek, 58. T. Sýkora - 56. Seman. Rozhodčí: Nečas - Vitík, Hauser. Vyloučení: 4:5, navíc Divíšek (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3500.
Dukla Jihlava - Kadaň 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 31. a 54. Bakus, 36. Hlouch - 28. Tvrdek. Rozhodčí: Smeták - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 5:7, navíc Hlouch (Jihlava) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1120.
Chomutov - Kometa Brno 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 23. Jíra, 38. Polodna, 57. Pražák - 56. Meluzín. Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1700.
Ostrava - Prostějov 5:4 (1:1, 2:0, 2:3)
Branky: 26. a 39. Holuša, 12. Janeček, 51. Baranyk, 56. Badžo - 5. Bordowski, 54. Braniš, 54. Všetečka, 59. Piecha. Rozhodčí: Minář - J. Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 600.
Jindřichův Hradec - Beroun 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Klimeš - 29. Vlček, 39. Novotný, 60. Tvrzník. Rozhodčí: Ondřej - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1100.
Olomouc - Hradec Králové 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Ministr, 11. Čuřík, 34. Metlička, 46. Kříž - 2. Koudelka, 41. Roubík. Rozhodčí: Husička - Dědek, Kašík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 800.