Slováci prohráli na Německém poháru se Švýcarskem

Hokejisté Slovenska ve čtvrtek prohráli ve svém úvodním zápase na Německém poháru se Švýcarskem 2:4. Svěřenci trenéra Františka Hossy sice vyhráli úvodní třetinu po gólech českobudějovického Michala Hudce a Miroslava Zálešáka 2:0, poté ale brankář Karol Križan čtyřikrát inkasoval. Oporu švédského MODO překonal dvakrát Daniel Steiner.

Slováci se museli v zápase obejít bez Miroslava Laža, jenž se zranil na dnešním dopoledním rozbruslení. Bývalého útočníka Kladna trefil českobudějovický obránce Tomáš Harant pukem do obličeje a zlomil mu čelist. Lažo se měl ještě v Mannheimu u místního specialisty podrobit chirurgickému zákroku.

Vzhledem k tomu, že Hossa nominoval na tento turnaj více hráčů, problémy se sestavou Slováci neměli. Vydařil se jim i úvod a Zálešák, který v minulé sezoně působil v Litvínově, zvýšil šestnáct vteřin před koncem první třetiny na 2:0. V druhém dějství ale Steiner nejprve dvěma góly vyrovnal a poté Flavien Conne a Ivo Rüthemann v přesilových hrách otočili vývoj zápasu.

Hokejisté Kanady vyhráli v Mannheimu severoamerické derby s týmem USA 4:1 a dostali se do čela tabulky Německého poháru. Dvakrát se v dresu "Javorových listů" trefil Andy Schneider z Düsseldorfu.

Německý pohár
Švýcarsko - Slovensko 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Branky: 24. a 28. Steiner, 40. Conne, 51. Rüthemann - 4. Hudec, 20. Zálešák. Rozhodčí: Aumüller - Hatz, Haupt (všichni Něm.). Vyloučení: 5:4, navíc Kudroč (Slovensko) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7691.
USA - Kanada 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 51. Brennan - 39. a 60. Schneider, 4. Pollock, 41. Pittis.