Finové vydřeli výhru nad Ruskem až v nájezdech

HELSINKY

Hokejisté Finska vstoupili ve čtvrtek vítězně do druhého dílu Euro Hockey Tour, když přehráli v Helsinkách celek Ruska 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí takřka celý zápas doháněli náskok soupeře, nakonec se jim ale podařilo vývoj utkání otočit a dotáhnout do vítězného konce.

Ruští hokejisté se v Helsinkách ujali v 26. minutě vedení, když brankáře Fredrika Norrenu překonal útočník moskevského CSKA Sergej Krivokrasov. V 53. minutě přidal druhý gól Alexej Michnov a zdálo se, že Finové se prohrají i čtvrtý duel v letošní EHT. Svěřenci trenéra Erkky Westerlunda však v závěru zabrali a dvěma góly v rozmezí 66 vteřin si vynutili prodloužení.

Brankáře Maxima Sokolova nejprve překonal Toni Söderholm, vyrovnal poté Jukka Voutilainen. V nastavené pětiminutovce měli domácí blízko k výhře v přesilové hře, když byl vyloučen Kirill Kolcov. O zisku druhého 'bonusového' bodu se ale až rozhodlo v samostatných nájezdech. Jako první a jediný se trefil v třetí sérii Tomi Kallio.

Finští hokejisté budou v sobotu od 17:30 druhým soupeřem českého týmu, který zahájil turnaj na švédské půdě v Jönköpingu. Svěřenci kouče Aloise Hadamczika podlehli celku Tre Kronor 3:6. Podrobnosti z utkání najdete zde.

Karjala Cup
Finsko - Rusko 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Söderholm, 56. Voutilainen (Hentunen), rozhodující samostatný nájezd Kallio - 26. Krivokrasov (Taratuchin, Michnov), 53. Michnov (Taratuchin, Antipov). Rozhodčí: Lärking (Švéd.) - Fonselius, Orelma (oba Fin.). Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 6145.
Finsko: Norrena - Kukkonen, Lehtonen, Kiprusoff, Niemi, Nummelin, Söderholm, Puistola - Hentunen, Kontiola, Pärssinen - Kallio, Voutilainen, Laakkonen - Salmelainen, Hauhtonen, Kuhta - Vertala, Hahl, Louhi. Trenér: Erkka Westerlund.
Rusko: Sokolov - Kolcov, Vyšedkevič, Žukov, Mišarin, Chomickij, Černov, Vorobjov, Koroljov - Morozov, Jemelejev, Semin - Antipov, Taratuchin, Michnov - Krivokrasov, Nikulin, Mozjakin - Simjakov, Gladskich, Čistov. Trenér: Vladimir Krikunov.