Ruští hokejisté obhájili triumf na turnaji Rosno

Ruští hokejisté se po roce znovu radují z triumfu na moskevském dílu Euro Hockey Tour. V sobotu na turnaji Rosno vyhráli i svůj druhý zápas, když porazili Finsko 2:0 a už je nikdo nemůže předstihnout. Celkem je to jejich 27. prvenství na nejstarším turnaji v Evropě. Tým Vladimira Krikunova se zároveň ujal vedení v celé sérii EHT, v níž je první o bod před Švédskem.

Ruští hokejisté porazili Finsko - archivní foto.

Rusové před téměř vyprodanou halou v Lužnikách svého soupeře nemilosrdně drtili. Za první dvě třetiny vyslali na Bäckströma 28 střel, téměř trojnásobek toho, s čím si musel poradit jeho protějšek Sokolov. A nepolevovali, ani když finský gólman dešti střel dlouho bravurně čelil.

V euforii z jedinečné atmosféry, která měla blízko k chorálům z fotbalových stadionů, dovezli Rusové do branky první gól až po více než půlhodině hry. Sušinskij rybičkou zametl puk kolem gólmana a spustil rej bílomodročervených vlajek. Chvíli předtím přišli Finové o zraněného elitního zadáka Nummelina. Miláček publika Sušinskij pak zpečetil výhru při finské hře bez brankáře.

Rusko - Finsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Sušinskij (Charitonov, Malkin), 60. Sušinskij (Charitonov, Bykov). Rozhodčí: Šindler (ČR) - Bělov, Serďuk (oba Rus.). Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 11 500.
Rusko: Sokolov - Bykov, Vyšedkevič, Aťušov, Varlamov, Kuljaš, Gusev, Titov, Chomickij - Sušinskij, Malkin, Charitonov - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Vlasenkov, Něprjajev, But - Koroljuk, Kurjanov, Semin. Trenér: Vladimir Krikunovov.
Finsko: Bäckström - Nummelin, Niemi, Mäntylä, Saravo, Karalahti, Valivaara, Malmivaara - Hentunen, Santala, Peltonen - Hyvönen, Pirnes, Tuomainen - Salmelainen, Hauhtonen, Tarvainen - Valtonen, Mannikö, Uhlbäck. Trenéři: Erkka Westerlund a Hannu Virta.