Sparta začala v Davosu prohrou s domácím týmem

Hokejisté pražské Sparty v neděli prohráli ve svém úvodním zápase na Spenglerově poháru s týmem HC Davos 3:5. Pořádající klub byl v souboji finalistů loňského ročníku prestižního turnaje dvě třetiny lepší a vypracoval si čtyřbrankové vedení. Pražané však díky výbornému finiši duel zdramatizovali. Ani dvě branky kapitána Martina Chabady je však alespoň k remíze neposunuly.

Na výhře švýcarského mistra se výrazně podílel český útočník Josef Marha, který vstřelil tři branky a připsal si i jednu asistenci. Rodák z Havlíčkova Brodu byl zároveň autorem rozhodujícího pátého gólu Davosu v přesilové hře tři minuty před koncem, který definitivně zlomil odpor Sparty v závěru duelu.

Holešovickým, kteří nastoupili bez nejproduktivnějšího dua Petr Ton - Jan Marek, se nevydařil vstup do utkání. Již po 48 vteřinách prohrávali, když Petra Břízu překonal Landon Wilson. Poté mohl několikrát vyrovnat Chabada, který byl vyhlášen nejlepším mužem zápasu, na brankáře Jonase Hillera však nevyzrál. Místo toho překonal na druhé straně sparťanského matadora poprvé Marha.

Zkušený český krajánek byl podepsaný i pod třetím gólem ve druhé části. Až poté se prosadil jiný než Marhův útok a branka Bretta Hauera poslala Spartu do čtyřbrankového manka. Ve 48. minutě ale vykřesal jiskřičku naděje Josef Straka a aktivní Chabada dvěma góly šokoval vyprodaný stadión. Místo drtivého finiše Sparty ale putoval na trestnou Jan Hanzlík a Marha to využil k dokončení hattricku.

Davos - Sparta Praha 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Wilson (Marha, Guggisberg), 17. Marha (Hauer, Wilson), 29. Marha (Guggisberg), 37. Hauer (Guggisberg, Von Arx), 57. Marha (Wilson, Hahl) - 48. J. Straka (Špaňhel), 53. Chabada (Netík), 56. Chabada (Stehlík, Netík). Rozhodčí: Reiber - Wehrli, Wirth (všichni Švýc.). Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 7280.