Marhova formace zachovala Davosu naději na finále Super Six

PETROHRAD

Hokejisté Davosu mají především díky formaci českého útočníka Josefa Marhy stále naději na účast ve finále turnaje Super Six v Petrohradu. Ta se totiž postarala při páteční výhře 6:2 nad švédskou Frölundou o první čtyři branky švýcarského mistra. Tým z Göteborgu je naopak téměř ze hry.

Pět z šesti branek vstřelil Davos v početní převaze a aktivní Marha si připsal tři body za gól a dvě přihrávky. Po úvodní porážce s Kärpätem Oulu posune Davos do finálového boje o trofej sobotní výhra Frölundy nad finským týmem, pokud nebude o šest a více gólů. To je jediná šance švédského celku na postup z divize Ivana Hlinky.

Úvod sice patřil při vstupu do turnaje Frölundě, ale ta na gólmana Hillera nevyzrála ani při 57 vteřin trvající přesilovce pět na tři. Naopak vyloučení Švýcara Plüsse z göteborského týmu hned potrestal Wilson, který se pak v 17. minutě zapsal mezi střelce po Marhově ideální přihrávce i podruhé.

Ve zbytku zápasu padaly branky už pouze v početních výhodách. Nejdříve se prosadil Marha, potom na druhé straně obránce Oduya a v 28. minutě americký bek Davosu Hauer. Za dalších osm minut navíc ještě Riesen trefil tyč.

V závěrečné části skóroval nejdříve Jan von Arx v pěti proti čtyřem a potom proti třem přidal branku ještě Reto von Arx. Kallio již v 53. minutě jen mírně zkorigoval konečný stav.

Výsledek - divize Ivana Hlinky:
HC Davos - Frölunda Indians 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Wilson (Ackerström, Marha), 17. Wilson (Marha), 22. Marha (Hauer, Guggisberg), 28. Hauer (Wilson), 43. J. von Arx (Riesen, R. von Arx), 48. R. von Arx (Riesen, Hauer) - 24. Oduya (Witehall), 53. Kallio (Koivisto, R. Sundin). Rozhodčí: Karabanov - Jelistratov, Kalinin (všichni Rus.). Vyloučení: 9:9. Využití: 5:2. Diváci: 1000.
Davos: Hiller - Gianola, J. von Arx, Hauser, Blatter, Ackerström, Kress, Ramholt, Häller - Riesen, R. von Arx, Hahl - Guggisberg, Marha, Wilson - Willis, Rizzi, Christen - Ambühl, Bruderer, Sutter. Trenér: Arno Del Curto.
Frölunda: Salo - Koivisto, R. Sundin, Niemi, Alavaara, Tukio, Oduya, Demen Williaume, Porsleand - Kallio, Johnson, N. Andersson - Hogardh, Plüss, Madsen - Witehall, P. Karlsson, Lundqvist - Zackrisson, Figren. Trenér: Stefan Lundh.