Hokej

Marhova formace zachovala Davosu naději na finále Super Six

6. ledna 2006 15:38 - PETROHRAD

Hokejisté Davosu mají především díky formaci českého útočníka Josefa Marhy stále naději na účast ve finále turnaje Super Six v Petrohradu. Ta se totiž postarala při páteční výhře 6:2 nad švédskou Frölundou o první čtyři branky švýcarského mistra. Tým z Göteborgu je naopak téměř ze hry.

Pět z šesti branek vstřelil Davos v početní převaze a aktivní Marha si připsal tři body za gól a dvě přihrávky. Po úvodní porážce s Kärpätem Oulu posune Davos do finálového boje o trofej sobotní výhra Frölundy nad finským týmem, pokud nebude o šest a více gólů. To je jediná šance švédského celku na postup z divize Ivana Hlinky.

Úvod sice patřil při vstupu do turnaje Frölundě, ale ta na gólmana Hillera nevyzrála ani při 57 vteřin trvající přesilovce pět na tři. Naopak vyloučení Švýcara Plüsse z göteborského týmu hned potrestal Wilson, který se pak v 17. minutě zapsal mezi střelce po Marhově ideální přihrávce i podruhé.

Ve zbytku zápasu padaly branky už pouze v početních výhodách. Nejdříve se prosadil Marha, potom na druhé straně obránce Oduya a v 28. minutě americký bek Davosu Hauer. Za dalších osm minut navíc ještě Riesen trefil tyč.

V závěrečné části skóroval nejdříve Jan von Arx v pěti proti čtyřem a potom proti třem přidal branku ještě Reto von Arx. Kallio již v 53. minutě jen mírně zkorigoval konečný stav.

Výsledek - divize Ivana Hlinky:
HC Davos - Frölunda Indians 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Wilson (Ackerström, Marha), 17. Wilson (Marha), 22. Marha (Hauer, Guggisberg), 28. Hauer (Wilson), 43. J. von Arx (Riesen, R. von Arx), 48. R. von Arx (Riesen, Hauer) - 24. Oduya (Witehall), 53. Kallio (Koivisto, R. Sundin). Rozhodčí: Karabanov - Jelistratov, Kalinin (všichni Rus.). Vyloučení: 9:9. Využití: 5:2. Diváci: 1000.
Davos: Hiller - Gianola, J. von Arx, Hauser, Blatter, Ackerström, Kress, Ramholt, Häller - Riesen, R. von Arx, Hahl - Guggisberg, Marha, Wilson - Willis, Rizzi, Christen - Ambühl, Bruderer, Sutter. Trenér: Arno Del Curto.
Frölunda: Salo - Koivisto, R. Sundin, Niemi, Alavaara, Tukio, Oduya, Demen Williaume, Porsleand - Kallio, Johnson, N. Andersson - Hogardh, Plüss, Madsen - Witehall, P. Karlsson, Lundqvist - Zackrisson, Figren. Trenér: Stefan Lundh.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Výsledkový mix:

Extraliga ledního hokeje
Včera základní část - 23. kolo Pardubice - Č. Budějovice Pardubice - Č. Budějovice 3:2 pp
20201201T18:00:00+0000
Včera základní část - 23. kolo Olomouc - Karlovy Vary Olomouc - Karlovy Vary 1:3
Včera základní část - 23. kolo Hradec Králové - Brno Hradec Králové - Brno 6:2
Brno
Včera základní část - 23. kolo Liberec - Plzeň Liberec - Plzeň 3:6
Plzeň
Včera základní část - 23. kolo Litvínov - Ml. Boleslav Litvínov - Ml. Boleslav 2:4
Včera základní část - úterý 1. prosince CSKA - Kunlun CSKA - Kunlun 3:2 pp
Včera základní část - úterý 1. prosince Dynamo - Magnitogorsk Dynamo - Magnitogorsk 2:6
Včera základní část - úterý 1. prosince Omsk - Kazaň Omsk - Kazaň 3:0
Omsk vs. Kazaň
Kazaň
Včera základní část - úterý 1. prosince Novgorod - Čeljabinsk Novgorod - Čeljabinsk 2:0
Včera základní část - úterý 1. prosince Nižněkamsk - Minsk Nižněkamsk - Minsk 1:5
Včera základní část - úterý 1. prosince Jaroslavl - Čerepovec Jaroslavl - Čerepovec 5:1
Včera základní část - úterý 1. prosince Novosibirsk - Spartak Novosibirsk - Spartak 2:0
Včera základní část - úterý 1. prosince Nur-Sultan - Soči Nur-Sultan - Soči 2:0
30.11.2020 základní část - pondělí 30. listopadu Petrohrad - Jokerit Petrohrad - Jokerit 1:2 sn
30.11.2020 základní část - pondělí 30. listopadu Viťaz - Riga Viťaz - Riga 4:1
30.11.2020 základní část - pondělí 30. listopadu Jekatěrinburg - Ufa Jekatěrinburg - Ufa 0:1 pp
20201130T15:00:00+0000