Hokejisté Pardubic se do finále Super Six nedostali

PETROHRAD

Pardubičtí hokejisté se nedostali do finále Evropského poháru mistrů v Petrohradu. V sobotním souboji o prvenství ve skupině podlehli Dynamu Moskva 1:5, když o výsledku prakticky rozhodly tři góly ruského celku již v první třetině.

"Utekl nám začátek utkání a hráči Dynama, kteří jsou nesmírně šikovní na puku, to už nepustili. Proti ruským celkům se skóre těžko obrací, doplatili jsme rovněž na velké množství faulů. Excelentně zahrál Sušinského útok, jenž byl u všech pěti branek v naší síti," řekl pardubický trenér Vladimír Bezdíček.

Už po 36 vteřinách hry musel za hákování na trestnou lavici Hlinka a moskevskému celku stačilo půl minuty z přesilovky, aby mladíček Grabovskij z voleje otevřel skóre. Elitní útok Dynama, v němž vedle 21letého Bělorusa nastupují dva ruští olympionici pro Turín, uspěl i při dalším střídání. Po nešťastném odrazu puku od bránícího hráče skóroval centr Sušinskij.

Pardubicím se v 9. minutě ale povedlo snížit. Cestu do sítě si našel kotouč vypálený Havířem, jemuž přihrával Mikeska. O chvíli později český mistr musel přežít 49 sekund oslabení ve třech, což mu ale vzalo hodně sil a při návratu druhého hříšníka na led už nezabránil dalšímu gólovému pasu Grabovského, tentokrát na volného Višňakova.

Dynamo, vedené reprezentačním kouče Krikunovem, lépe bruslilo, šikovně kombinovalo a daleko častěji střílelo. Hlavně rychlost Rusů činila pardubickým hráčům viditelné potíže, také proto se uchylovali k nedovoleným zákrokům a jen během úvodní třetiny měli osm vyloučených. Pod dojmem dvougólového vedení soupeř kontroloval hru a napadáním už ve středním pásmu narušil ofenzivní snahu Pardubic, které od druhé části točily už jen tři útoky.

V polovině utkání byl přesto blízko snížení Mikeska, jenže zblízka proti Zvjaginovi neuspěl. Vzápětí ale českého mistru znovu přibrzdily fauly a téměř minutu se pak úpěnlivě bránil dvojité přesilovce Dynama. K tomu Lašák ještě předvedl perfektní zásah při Pletkově sólu a o chvíli později řešil i Mirnovovu dorážku. Proti pozorně bránícímu moskevskému celku se Pardubičtí nedokázali prosadit ani při řadě přesilovek, naopak góly Vyšedkeviče a Kuljaše při riskantní power play jen pojistily úspěch soupeře.

Turnaj Super Six
Divize Alexandra Ragulina
Moeller Pardubice - Dynamo Moskva 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Havíř (Mikeska) - 2. Grabovskij (Sušinskij), 5. Sušinskij (Grabovskij), 13. Višňakov (Grabovskij), 55. Vyšedkevič (Sušinskij), 58. Kuljaš (Sušinskij Grabovskij). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Zibirin, Oskirko (Rus.). Vyloučení: 16:14, navíc Mikeska, P. Sýkora (oba Pardubice) oba 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 8000.
Sestava Pardubic: Lašák - Havíř, Mudroch, Snopek, Čáslava, Linhart, Kántor - Rolínek, Mikeska, Hlinka - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Čaloun, Koukal, Razingar - Korhoň, Mrázek, Starý. Trenéři: Vladimír Bezdíček a Petr Hemský.
Konečná tabulka divize
1. Dynamo Moskva22008:24
2. Moeller Pardubice21013:52
3. Slovan Bratislava20021:50
Divize Ivana Hlinky
Frölunda Indians - Kärpät Oulu 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Jaakola (Mikkola), 23. Viuhkola (Pyörälä), 60. Pyörälä (Vallin, Viuhkola). Rozhodčí: Turčan (ČR) - Aljošin, Kalinin (oba Rus.). Vyloučení: 8:9, navíc Vallin (Kärpät Oulu) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1500.