Hokej

Hokejisté Pardubic se do finále Super Six nedostali

7. ledna 2006 19:22 - PETROHRAD

Pardubičtí hokejisté se nedostali do finále Evropského poháru mistrů v Petrohradu. V sobotním souboji o prvenství ve skupině podlehli Dynamu Moskva 1:5, když o výsledku prakticky rozhodly tři góly ruského celku již v první třetině.

"Utekl nám začátek utkání a hráči Dynama, kteří jsou nesmírně šikovní na puku, to už nepustili. Proti ruským celkům se skóre těžko obrací, doplatili jsme rovněž na velké množství faulů. Excelentně zahrál Sušinského útok, jenž byl u všech pěti branek v naší síti," řekl pardubický trenér Vladimír Bezdíček.

Už po 36 vteřinách hry musel za hákování na trestnou lavici Hlinka a moskevskému celku stačilo půl minuty z přesilovky, aby mladíček Grabovskij z voleje otevřel skóre. Elitní útok Dynama, v němž vedle 21letého Bělorusa nastupují dva ruští olympionici pro Turín, uspěl i při dalším střídání. Po nešťastném odrazu puku od bránícího hráče skóroval centr Sušinskij.

Pardubicím se v 9. minutě ale povedlo snížit. Cestu do sítě si našel kotouč vypálený Havířem, jemuž přihrával Mikeska. O chvíli později český mistr musel přežít 49 sekund oslabení ve třech, což mu ale vzalo hodně sil a při návratu druhého hříšníka na led už nezabránil dalšímu gólovému pasu Grabovského, tentokrát na volného Višňakova.

Dynamo, vedené reprezentačním kouče Krikunovem, lépe bruslilo, šikovně kombinovalo a daleko častěji střílelo. Hlavně rychlost Rusů činila pardubickým hráčům viditelné potíže, také proto se uchylovali k nedovoleným zákrokům a jen během úvodní třetiny měli osm vyloučených. Pod dojmem dvougólového vedení soupeř kontroloval hru a napadáním už ve středním pásmu narušil ofenzivní snahu Pardubic, které od druhé části točily už jen tři útoky.

V polovině utkání byl přesto blízko snížení Mikeska, jenže zblízka proti Zvjaginovi neuspěl. Vzápětí ale českého mistru znovu přibrzdily fauly a téměř minutu se pak úpěnlivě bránil dvojité přesilovce Dynama. K tomu Lašák ještě předvedl perfektní zásah při Pletkově sólu a o chvíli později řešil i Mirnovovu dorážku. Proti pozorně bránícímu moskevskému celku se Pardubičtí nedokázali prosadit ani při řadě přesilovek, naopak góly Vyšedkeviče a Kuljaše při riskantní power play jen pojistily úspěch soupeře.

Turnaj Super Six
Divize Alexandra Ragulina
Moeller Pardubice - Dynamo Moskva 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Havíř (Mikeska) - 2. Grabovskij (Sušinskij), 5. Sušinskij (Grabovskij), 13. Višňakov (Grabovskij), 55. Vyšedkevič (Sušinskij), 58. Kuljaš (Sušinskij Grabovskij). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Zibirin, Oskirko (Rus.). Vyloučení: 16:14, navíc Mikeska, P. Sýkora (oba Pardubice) oba 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 8000.
Sestava Pardubic: Lašák - Havíř, Mudroch, Snopek, Čáslava, Linhart, Kántor - Rolínek, Mikeska, Hlinka - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Čaloun, Koukal, Razingar - Korhoň, Mrázek, Starý. Trenéři: Vladimír Bezdíček a Petr Hemský.
Konečná tabulka divize
1. Dynamo Moskva 2 2 0 0 8:2 4
2. Moeller Pardubice 2 1 0 1 3:5 2
3. Slovan Bratislava 2 0 0 2 1:5 0
Divize Ivana Hlinky
Frölunda Indians - Kärpät Oulu 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Jaakola (Mikkola), 23. Viuhkola (Pyörälä), 60. Pyörälä (Vallin, Viuhkola). Rozhodčí: Turčan (ČR) - Aljošin, Kalinin (oba Rus.). Vyloučení: 8:9, navíc Vallin (Kärpät Oulu) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1500.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Výsledkový mix:

Extraliga ledního hokeje
Včera základní část - 21. kolo Pardubice - Litvínov Pardubice - Litvínov 2:1
20201127T18:00:00+0000
Litvínov
Včera základní část - 21. kolo Olomouc - Ml. Boleslav Olomouc - Ml. Boleslav 0:3
Včera základní část - 21. kolo Zlín - Č. Budějovice Zlín - Č. Budějovice 2:3
20201127T17:30:00+0000
Včera základní část - 21. kolo Karlovy Vary - Vítkovice Karlovy Vary - Vítkovice 2:1 pp
Vítkovice
Včera základní část - 21. kolo Plzeň - Brno Plzeň - Brno 1:2
Brno
Včera základní část - 21. kolo Hradec Králové - Sparta Hradec Králové - Sparta 1:2
Kontinentální liga
Včera základní část - pátek 27. listopadu Kunlun - Novosibirsk Kunlun - Novosibirsk 1:0
Včera základní část - pátek 27. listopadu Magnitogorsk - Nižněkamsk Magnitogorsk - Nižněkamsk 6:4
20201127T15:00:00+0000
Magnitogorsk vs. Nižněkamsk
Nižněkamsk
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Soči - CSKA Soči - CSKA 1:4
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Dynamo - Jaroslavl Dynamo - Jaroslavl 4:3 pp
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Omsk - Chabarovsk Omsk - Chabarovsk 4:2
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Minsk - Viťaz Minsk - Viťaz 4:3 pp
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Novgorod - Jokerit Novgorod - Jokerit 3:2
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Čerepovec - Petrohrad Čerepovec - Petrohrad 2:3
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Čeljabinsk - Jekatěrinburg Čeljabinsk - Jekatěrinburg 4:3 pp
20201126T15:00:00+0000