Ústí se přiblížilo na krok baráži o extraligu

MLADÁ BOLESLAV

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli v pátek třetí finálové utkání prvoligového play-off a dělí je poslední krok od zajištění účasti v baráži o extraligu proti Vsetínu. Ústečtí uspěli na ledě Mladé Boleslavi zásluhou pozorné hry v obraně, za níž chytal bezchybný Málek.

Brankář Ústí nad Labem Roman Málek udržel ve třetím finálovém duelu první ligy s Mladou Boleslaví čisté konto.

O porážce domácích se rozhodlo již v první třetině, kdy Pazourek hned dvakrát během 123 sekund překonal Maříka. Útočník elitní ústecké formace nejprve zužitkoval Antošovu nahrávku, o dvě minuty později skóroval v přesilovce po Grófově asistenci.

Uklidňující dvoubrankový náskok umožnil hostům soustředit se na defenzívu a jen vyrážet k brejkům. Přes pět tisíc diváků v hledišti marně čekalo na gól středočeského celku, jemuž ve druhé třetině nepomohla k prosazení ani série přesilovek a s blížícím se závěrem jen rostla jeho nervozita provázející útočnou nemohoucnost.

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Pazourek (Antoš), 16. Pazourek (Grof, Hájek). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:8, navíc Gengel, D. Nedorost (oba Mladá Boleslav) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4500. Stav série: 1:2.
Mladá Boleslav: Mařík - Vyhlídal, Jindra, Kolda, Výborný, Všetečka, Sláma (41. Chatrnúch) - Jeslínek, Fadrný, Kadlec - Nouza, Krátoška, Pospíšil - Gengel, Hradecký, Beck - M. Krupka, D. Nedorost, Jaroš, od 21. navíc L. Krupka. Trenéři: Neliba a Haken.
Ústí nad Labem: Málek - Jan Kudrna, Hájek, A. Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - M. Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Klimt, Červenka. Trenéři: Hynek a V. Evan.