Rubriky:

Hokej

'Ruský kanonýr' Jarošík se do reprezentace neprostřílel

27. května 2003 11:37 - PRAHA

Na osvědčená jména vsadil kouč české fotbalové reprezentace Karel Brückner při sestavování týmu pro kvalifikační duel s Moldavskem. V osmnáctičlenné nominaci po absenci v přípravném souboji s Tureckem už nechybějí kapitán Pavel Nedvěd a Tomáš Galásek. Překvapivě se do ní ale nevešel druhý nejlepší střelec ruské ligy Jiří Jarošík.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Kromě exsparťanského záložníka budou chybět i obránci Martin Jiránek a Milan Fukal a útočník Štěpán Vachoušek. Utkání s Moldavskem se bude hrát ve středu 11. června v Olomouci.

"Někteří hráči končili už 11. května, jiní ještě hrají. Zatížení je hodně rozdílné, ale s tím nic nenaděláme. Musíme ctít termínovou listinu FIFA a respektovat termínovky národních svazů. Žádné problémy v přípravě však nenastaly. Hráči, kteří už skončili, trénují individuálně nebo s kluby. Baroš dokonce stihl i týden dovolené," nabídl svůj pohled na situaci Karel Brückner.

Marodi by měli být v pořádku

Tři hráči z nominované osmnáctky mají zdravotní problémy. "Koller se podrobil operaci. Nebudu však zveřejňovat čeho, protože se jedná o jeho osobní záležitost. Sám říká, že by měl být v pořádku. Vrátí se koncem týdne a bude-li třeba, počítá lékař reprezentace s možností doléčení. Brankář Čech momentálně odpočívá, ale i jeho sval a třísla by měly být v pořádku. Nedvěda trápí nejen záda, ale doléčuje si i další šrámy z náročné sezóny. Také on by měl být v pořádku," uvedl kouč.

Pokud by nastaly nějaké zdravotní komplikace, má Brückner připraveny varianty náhradníků. V opačném případě podle jeho slov není důvod cokoliv na nominované osmnáctce měnit či ji doplňovat.

Moldavsko zná

Reprezentace se sejde v pátek 6. června v poledne. V neděli odpoledne dostanou hráči krátké volno a v pondělí po snídaní odjedou do Olomouce, kde se ubytují opět v hotelu Gemo. "Když jsme se rozhodovali o místě utkání, nenapadlo nás, že ještě v červnu mohou být problémy s terénem. V Olomouci se zima také podepsala na trávníku, ale dělají tam maximum, aby byl v pořádku," konstatoval Brückner.

Posledního jarního kvalifikačního soupeře Brückner zná a má o něm dostatek informací. "Budeme vycházet z videokazet, které máme z obou posledních zápasů a samozřejmě si je prohlédneme v duelu s Rakušany, který se hraje v sobotu 7. června. Oni mají poměrně ustálenou sestavu a herní styl. Jen mi není jasné, proč na tento dvojzápas, který je čeká, nebyli nominováni zkušení borci Sosnovskij a Rebeža," nabídl informaci o soupeři Brückner.

Česká nominace
Brankáři Petr Čech (Rennes, 11 startů/0 branek), Jaromír Blažek (Sparta, 3/0)
Obránci René Bolf (Ostrava, 11/0), Zdeněk Grygera (Sparta, 15/1), Tomáš Hübschman (Sparta, 10/0), Marek Jankulovski (Udine, 20/4), Tomáš Ujfaluši (Hamburk, 18/2), Roman Týce (Mnichov 1860, 13/1)
Záložníci Tomáš Galásek (Ajax, 24/0), Patrik Gedeon (Slavia, 3/0), Pavel Nedvěd (Juventus, 69/16), Karel Poborský (Sparta, 86/5), Tomáš Rosický (Dortmund, 28/6), Vladimír Šmicer (Liverpool, 63/22)
Útočníci Milan Baroš (Liverpool, 18/10), Jan Koller (Dortmund, 41/24), Vratislav Lokvenc (Kaiserslautern, 53/6), Jiří Štajner (Hannover, 9/0)

Karel Felt

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix:

Extraliga ledního hokeje
Dnes 7. kolo Plzeň - Pardubice Plzeň - Pardubice 10:2
Dnes 7. kolo Vítkovice - Ml. Boleslav Vítkovice - Ml. Boleslav 3:2 sn
Dnes 7. kolo Liberec - Chomutov Liberec - Chomutov 1:4
Včera 7. kolo Třinec - Litvínov Třinec - Litvínov 5:1
Kontinentální liga
Dnes Togliatti - Nižněkamsk Togliatti - Nižněkamsk 1:2
Dnes Jekatěrinburg - Ufa Jekatěrinburg - Ufa 4:0
Dnes Čeljabinsk - Kazaň Čeljabinsk - Kazaň 3:2 pp
Dnes Magnitogorsk - Soči Magnitogorsk - Soči 6:4
Včera Spartak - Kunlun Spartak - Kunlun 6:2
Včera Viťaz - Slovan Viťaz - Slovan 4:0
Včera Novgorod - Chabarovsk Novgorod - Chabarovsk 1:0 pp
Včera Čerepovec - Vladivostok Čerepovec - Vladivostok 3:2 sn
Včera Chanty-Mansijsk - Petrohrad Chanty-Mansijsk - Petrohrad 1:9
Včera Omsk - Jaroslavl Omsk - Jaroslavl 6:1
Včera Astana - Dynamo Astana - Dynamo 3:5
Včera Novosibirsk - Minsk Novosibirsk - Minsk 2:1
zítra 14:30 Novosibirsk - Jaroslavl Novosibirsk - Jaroslavl
zítra 15:00 Omsk - Dynamo Omsk - Dynamo
zítra 15:30 Astana - Petrohrad Astana - Petrohrad
zítra 16:00 Chanty-Mansijsk - Minsk Chanty-Mansijsk - Minsk
zítra 17:30 Jokerit - Viťaz Jokerit - Viťaz
zítra 18:00 Novgorod - Vladivostok Novgorod - Vladivostok
zítra 18:30 CSKA - Slovan CSKA - Slovan
zítra 18:30 Riga - Kunlun Riga - Kunlun
zítra 18:30 Spartak - Chabarovsk Spartak - Chabarovsk