Hokej

Kladno dalo lekci Spartě, Zlín stále bez porážky

17. září 2006 20:14 - PRAHA

Hokejisté Zlína zůstávají v O2 extralize bez porážky i po 5. kole. Skalp Medvědů se v neděli snažili neúspěšně získat znojemští Orli, když až v poslední minutě utkání snížili na konečných 1:2. Posledním týmem, který v nové sezóně ještě nevyhrál, zůstaly Vítkovice, na nichž si smlsli třinečtí Oceláři.

Sport.cz

Zlínští získali rozhodující náskok ve druhé třetině po trefách Rachůnka a Kristka, brankáře domácích Murína připravil o druhé čisté konto sezóny až 36 sekund před závěrečnou sirénou Erat.

Hokejisté Kladna se dočkali své první výhry v sezóně v základní hrací době. Chytili se na ledě svého oblíbeného soupeře pražské Sparty, kterou porazili 5:2. Mistrovský tým tak stejně jako loni provází bídný vstup do sezóny. A jeho gólman Dušan Salfický dokonce poprvé od svého návratu do extraligy střídal.

Dařilo se naopak brankáři Plzně Romanu Málkovi, který uhlídal střelce z Pardubic. Reprezentační gólman si připsal první čisté konto v sezóně i díky tomu, že jedenáct minut před koncem chytil Davidu Havířovi trestné střílení. Jedinou branku utkání vstřelil v 25. minutě slovenský útočník Igor Rataj.

Třinec a Vítkovice čekaly na první výhru v sezóně čtyři kola, až se v neděli potkaly ve vzájemném duelu. Severomoravské derby zvládli lépe Oceláři, kteří soupeři nastříleli během dvou třetin pět branek a prodloužili agónii svěřenců trenérů Holaně a Trličíka.

Liberec se v neděli utkal se sousedem z tabulky ze Vsetína a hosté na severu Čech drželi ještě deset minut před koncem naději na prodloužení. Utkání ale nakonec rozhodl pro domácí S. Procházka.

Další prodloužení sehráli hokejisté Karlových Varů, na rozdíl od pátečního utkání v Českých Budějovicích ale domácí duel s Litvínovem rozhodli ve svůj prospěch. Dva body zajistil Západočechům Skuhravý.

Hokejová O2 extraliga - 5. kolo
Č. Budějovice - Slavia 3:2 po sam. nájezdech on-line
Branky: 30. Hübl, 45. Hřebejk - 46. Sup, 51. Vlasák, rozhodující nájezd Hübl.
Zlín - Znojmo 2:1 on-line
Branky: 26. Rachůnek, 40. Kristek - 60. Erat.
Sparta - Kladno 2:5 on-line
Branky: 40. J. Hlinka, 58. P. Ton - 8. Gardoň, 22. L. Procházka, 27. Horna, 37. Zeman, 53. Ševc.
Třinec - Vítkovice 6:1 on-line
Branky: 14. Kudrna, 21. Skořepa, 27. Peterek, 34. Kroupa, 40. Korhoň, 54. Skořepa - 40. Gulaši.
Liberec - Vsetín 4:3 on-line
Branky: 31. Pletka, 40. Jiruš, 40. Šachl, 54. S. Procházka - 25. Rob, 33. Demel, 36. Demel.
Plzeň - Pardubice 1:0 on-line
Branka: 25. Rataj.
Karlovy Vary - Litvínov 2:1 v prodl. on-line
Branky: 36. Milan Procházka, 62. Skuhravý - 59. Jánský.

11.12.2017 Magnitogorsk - Jokerit Magnitogorsk - Jokerit 2:1 sn
11.12.2017 Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk 3:4 sn