Hokejová Slavia klesla v extralize na poslední místo

Hokejisté pražské Slavie prohráli v utkání 8. kola O2 extraligy doma se Vsetínem 0:2 a klesli na poslední místo tabulky. Vedení si udrželi hokejisté Mountfieldu z Českých Budějovic, a to i přesto, že prohráli ve Znojmě 3:4 v prodloužení. Druhý Zlín totiž prohrál potřetí za sebou a ztrácí na Jihočechy už tři body. Hráči Hamé poprvé v sezóně ztratili body před vlastním publikem, když podlehli mistrovské Spartě 1:4.

Asistent trenéra Slavie Jiří Kalous neskrýval po neúspěchu s nejhorším týmem minulého ročníku nespokojenost. "Možná na nás trochu dopadl ten nepovedený závěr v Liberci, ale každopádně musíme přestat hrát jako jednotlivci a začít bojovat jako tým," prohlásil.

O výhře Znojma rozhodl až v 5. minutě prodloužení domácí tahoun Jiří Dopita. "Klíčovým okamžikem byl domácí gól na 2:3 těsně před koncem druhé třetiny, a pak z naší strany přísné oslabení tří proti pěti, které Znojmo využilo. V prodloužení už to bylo vabank, spadlo to tam Znojmu," shrnul důvody porážky českobudějovický kouč Josef Jandač.

Liberec přijel do Ostravy bez Milana Hniličky a dlouho se zdálo, že jeho náhrada Filip Šindelář, který absolvoval premiéru v libereckém dresu, udrží čisté konto. Góly ale padaly až v poslední desetiminutovce, kdy Vítkovičtí nejprve prohrávali, aby během dvou minut otočili nepříznivý stav a porazili Severočechy 2:1. "Po obdrženém gólu jsme sestavu stáhli na tři pětky a to se vyplatilo. Kluci podali fantastický výkon ve velkém zatížení, už předchozí zápasy to bylo na krev," řekl spokojený Miloš Holaň.

Pardubice prolomily černou sérii

Podobný kousek jako Vítkovicím se podařil hokejistům Třince. I oni v závěrečném dějství utkání s Litvínovem dokázali otočit skóre, tentokrát během čtyř minut na 4:3. Díky tomu se v tabulce posunuli na deváté místo.

Pardubickým hokejistům se podařilo prolomit sérii čtyř porážek, když den po utkání s Třincem dokázali porazit Karlovy Vary 4:1. Poskočili tak na třetí místo. "V minulých zápasech jsme se trápili jak střelecky, tak herně, a proto je pro nás dnešní vítězství velmi cenné. Jsem rád, že jsme zase všichni dokázali táhnout za jeden provaz a pro výsledek udělat maximum," uvedl střelec druhé branky Východočechů Miroslav Hlinka.

V domácím prostředí se Kladnu nedaří a o body je na vlastním ledě tentokrát připravili hokejisté Plzně. Jednalo se již o třetí kladenskou porážku na vlastním ledě, naopak Západočeši poprvé uspěli venku. Strůjcem jejich úspěchu se stal brankář Roman Málek, který pokryl 45 střel. "Jsem rád, že jsme konečně dokázali vyhrát venku. Kluci hráli výborně, jsem spokojen. Cítím dobrou formu a jsem rád, že jsem byl stále v permanenci," řekl po utkání hrdina Plzně novinářům.

Výsledky 8.kola:
Slavia Praha - Vsetínská hokejová 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Stantien (Kučný), 42. Škoda (Sabol).
Hamé Zlín - Sparta Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Melenovský (Galvas) - 14. Štrba (P. Ton), 16. Kratěna (Vykoukal), 39. Ptáček (J. Hlinka), 57. J. Hlinka (Podlešák).
Vítkovice Steel - Bílí tygři Liberec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. Kropáč (Tomášek), 55. Irgl (Hubáček) - 50. Víšek (Plodek).
Moeller Pardubice - Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Ondřej (Novotný), 13. M. Hlinka (P. Sýkora), 55. P. Sýkora (Novotný), 58. Andrašovský (Čaloun) - 24. Dvořák (Němec).
Rabat Kladno - Lasselsberger Plzeň 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Gardoň (Bílek) - 17. Cartelli (Matějovský), 40. Šindel (Král), 53. Trnka (Král).
Znojemští Orli - Mountfield České Budějovice 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Bičánek (Pucher), 40. Bičánek (M. Růžička), 43. Svoboda (Pucher), 65. Dopita (Erat) - 9. Šimánek (Vak), 18. Veselý (Vydarený), 18. V. Nedorost (Brabenec).
Chemopetrol Litvínov - Oceláři Třinec 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Branda (Benda), 13. Jenáček (Kopecký), 40. Benda (Branda) - 22. Zálešák (Skořepa), 34. Peterek (Tesařík), 52. Tomas (D. Seman), 56. Korhoň (Frolo).