Rusko - Finsko 3:4Úřadující mistři světa vstoupili do domácího turnaje Karjala vítězně

Helsinky

Hokejisté Finska vstoupili do domácího turnaje Karjala v Helsinkách výhrou nad Ruskem 4:3. Úřadující mistři světa slavili po zápase plném obratů díky vítězné brance Harriho Pesonena z 51. minuty, který stejně jako hostující obránce Rušan Rafikov skóroval v utkání dvakrát.

Střelec dvou finských gólů Harri Pesonen (vlevo) v souboji o puk se Sergejem Šumakovem z Ruska. Akci pozorně přihlíží brankář Harri Säteri.

Rusové otevřeli skóre v šesté minutě, kdy Burdasov našel mezi kruhy Šaripzjanova a ten překonal gólmana Säteriho. V polovině utkání vyrovnal při vyloučení Blažijevského po Lehtonenově střele z dorážky Pesonen. Branka platila i po přezkoumání videa po trenérské výzvě ruského kouče Kudašova.

Ve 33. minutě fauloval Šaripzjanov Manninena, který z nařízeného trestného střílení otočil stav. Za 38 sekund sborná vyrovnala díky brance Rafikova, který pak ve 46. minutě v přesilové hře pěti proti třem i otočil stav. Finové přesně za dvě minuty vyrovnali při Makejevově trestu díky Aaltonenovi a po střele Puljujärviho rozhodl z dorážky Pesonen.

Hokejový turnaj Karjala v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour:
Finsko - Rusko 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. H. Pesonen (Lehtonen), 33. Manninen z tr. střílení, 48. M. Aaltonen (Rajala, Hietanen), 51. H. Pesonen (Puljujärvi, Pokka) - 6. Šaripzjanov (Burdasov, Kuzmenko), 34. Rafikov (Žafjarov), 46. Rafikov (Burdasov, Okulov). Rozhodčí: Harnebring, Nord (oba Švéd.) - Elonen, Hägerström (oba Fin.). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 9421.
Finsko: Säteri - M. Lehtonen, Ohtamaa, Eronen, Pokka, Hietanen, Nikkilä, Vittasmäki, Vainio - Kuusela, Lammikko, Anttila - H. Pesonen, Manninen, Puljujärvi - Haapala, M. Aaltonen, Hartikainen - Rajala, Tyrväinen, Ojamäki. Trenér: Jukka Jalonen.
Rusko: Bočarov - Šaripzjanov, Miščenko, Rafikov, Zub, Sergejev, Čerepanov, Ožiganov, Blažijevskij - Žafjarov, K. Semjonov, Šumakov - Burdasov, Švec-Rogovoj, Kuzmenko - Sošnikov, Kadějkin, Makejev - Okulov, P. Karnauchov, Slepyšev. Trenér: Alexej Kudašov.