Rubriky:

Euro Hockey Tour

Hokejisté Švédska mají v nominaci na Karjalu deset krajánků

26. října 2009 12:16 - STOCKHOLM

Šest krajánků z Kontinentální ligy a další čtyři ze Švýcarska zařadil trenér hokejistů Švédska Bengt-Ake Gustafsson do dvaadvacetičlenné nominace na listopadový turnaj Karjala v Jönköpingu a v Helsinkách.

Dres Dynama Moskva obléká trio Johan Harju, Linus Omark a Mattias Weinhandl, za Nižněkamsk hraje další útočník Niklas Persson, barvy Jaroslavle hájí Daniel Tjärnqvist a za Kazaň chytá Mikael Tellqvist. Ze Švýcarska přijedou forvardi Christian Berglund a Niklas Nordgren z celku Rapperswil-Jona, další útočník Daniel Widding z Davosu a obránce Johan Akerman z Lugana.

Ze švédské Elitserien mají s třemi hráči největší zastoupení Djurgaarden a jönköpinské HV 71. Právě v Jönköpingu vstoupí Švédové ve čtvrtek 5. listopadu do turnaje proti Česku. Ve výběru nechybí ani bek Dick Tärnström, který hraje za AIK Stockholm druhou nejvyšší švédskou soutěž.

Švédové jsou po prvním turnaji série Euro Hockey Tour, Českých hrách v Karlových Varech, v tabulce poslední s dvěma body. Na Karjale je čekají po úvodním duelu s českým týmem v domácím prostředí po přesunu do Helsinek v sobotu Rusové a v neděli severské derby s Finskem.

Nominace Švédska na turnaj Karjala v Jönköpingu a Helsinkách (5.-8. listopadu):
Brankáři: Stefan Liv (HV 71), Mikael Tellqvist (Kazaň/KHL),
obránci: Christian Bäckman (Frölunda), Magnus Johansson (Linköping), Magnus Ragnarsson (Djurgaarden), Dick Tärnström (AIK Stockholm), Mattias Timander (MODO Hockey), Johan Akerman (Lugano/Švýc.), Daniel Tjärnqvist (Jaroslavl/KHL),
útočníci: Johan Harju, Linus Omark, Mattias Weinhandl (všichni Dynamo Moskva/KHL), Marcus Nilson, Jimmie Ölvestad (oba Djurgaarden), Johan Davidsson, Martin Thörnberg (oba HV 71), Christian Berglund, Niklas Nordgren (oba Rapperswil-Jona/Švýc.), Per-Johan Axelsson (Frölunda), Patrik Zackrisson (Linköping), Niklas Persson (Nižněkamsk/KHL), Daniel Widding (Davos/Švýc.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..