Z nominace hokejistů vypadl Šustr, k dispozici bude Sklenička

1. listopadu 2020 11:45 - Praha
(Aktualizováno: 1. listopadu 2020 12:17)

Z nominace českých hokejistů na turnaj Karjala v Helsinkách vypadl ze zdravotních důvodů obránce Andrej Šustr z Kunlunu z Kontinentální ligy. Naopak výběr kouče Filipa Pešána v případě potřeby doplní obránce David Sklenička z Jokeritu Helsinky, který čeká ještě v úterý duel v KHL na ledě Soči.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sklenička stejně jako jeho spoluhráč Jakub Krejčík byl z nominace v sobotu vyřazen kvůli programu Jokeritu. "V případě potřeby by se připojil k mužstvu po návratu klubu z venkovních zápasů přímo v Helsinkách," uvedl tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

V nominaci má Pešán i se Skleničkou maximálně povolenou třicítku hráčů na dohodnutou výjimku - tři brankáře, 10 obránců a 17 útočníků. V kádru je i deset reprezentantů do 20 let, které se kouč chystal zařadit až v závěrečném utkání proti Rusku, které nominovalo kompletně juniorský tým.

Po omluvenkách se v defenzivě objeví zřejmě některý z mladíků už dříve. V obraně jsou to David Jiříček z Plzně, Stanislav Svozil z Komety Brno a Šimon Kubíček z prvoligových Litoměřic.

Český tým odletí do "bubliny" v Helsinkách v pondělí dvěma speciály z Prahy a Moskvy, první trénink má na programu v úterý dopoledne. Hráči musí předtím absolvovat dva testy na covid-19 s negativním výsledkem.

Ve čtvrtek ve 13:30 vstoupí do prvního turnaje série Euro Hockey Tour v sezoně duelem se Švédskem. O dva dny později od 16:30 nastoupí proti domácímu Finsku a v neděli od 12:30 proti Rusku.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..