Rubriky:

Euro Hockey Tour

Finsko má v nominaci na LG Hockey Games jedenáct krajánků

1. února 2011 15:58 - HELSINKY

Jedenáct krajánků zařadil trenér hokejistů Finska Jukka Jalonen do dvaadvacetičlenné nominace na LG Hockey Games, které jsou třetím dílem série Euro Hockey Tour. Hned čtyři hráči - obránci Lasse Kukkonen, Janne Niskala a útočníci Juhamatti Aaltonen a Petri Kontiola - působí v Magnitogorsku, z KHL dostal pozvánku také brankář Karri Rämö z Omsku.

 

Molly Riley, Reuters

Další pětice reprezentantů Suomi působí ve švédské Elitserien. Zadák Pasi Puistola s forvardem Teemu Lainem nastupují za HV 71, bek Mikko Mäenpää s útočníky Riku Hahlem a Mikou Pyöräläm hájí barvy Frölundy. Další ofenzivní hráč Tomi Santala obléká ve Švýcarsku dresu Klotenu.

Z domácí SM-Liigy nominoval Jalonen pět zástupců suverénního lídra tabulky Jyväskylä. Jsou to zadáci Sami Vatanen, Jyrki Välivaara a útočníci Antti Pihlström, Juha-Pekka Hytönen a Ossi Louhivaara.

Nechybí opět ani kontroverzní pětatřicetiletý obránce Jere Karalahti, který se na minulý turnaj Euro Hockey Tour v Moskvě vrátil do reprezentace po čtyřech letech. Kádr ještě Jalonen dodatečně doplní o třináctého útočníka.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 10. února v Mytišči proti domácímu Rusku. Po přesunu do Stockholmu je čeká v sobotu Česká republika a v neděli severské derby se Švédskem.

Nominace hokejistů Finska na LG Hockey Games v Mytišči a Stockholmu:
Brankáři:
Teemu Lassila (Hämeenlinna), Karri Rämö (Omsk/KHL),
obránci:
Lasse Kukkonen, Janne Niskala (oba Magnitogorsk/KHL), Sami Vatanen, Jyrki Välivaara (oba Jyväskylä), Ossi Väänänen (Jokerit Helsinky), Jere Karalahti (Blues Espoo), Pasi Puistola (HV 71/Švéd.), Mikko Mäenpää (Frölunda/Švéd.),
útočníci:
Antti Pihlström, Juha-Pekka Hytönen, Ossi Louhivaara (všichni Jyväskylä), Petteri Wirtanen, Lennart Petrell (oba IFK Helsinky), Juhamatti Aaltonen, Petri Kontiola (oba Magnitogorsk/KHL), Riku Hahl, Mika Pyörälä (oba Frölunda/Švéd.), Juuso Puustinen (Hämeenlinna), Tommi Santala (Kloten/Švýc.), Teemu Laine (HV 71/Švéd.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..