Finsko - Švédsko 4:1Finové porazili Švédsko a vyhráli turnaj v Brně

Hokejisté Finska zvítězili v závěrečném utkání na Kajotbet Hockey Games v Brně nad Švédskem 4:1 a zajistili si prvenství v turnaji. Český tým tak triumf z loňska neobhájí. Ve večerním duelu s Ruskem bude bojovat o druhou pozici v turnaji, ale také o vítězství v Euro Hockey Tour.

Finští hokejisté slaví gól proti Švédům na KajotBet Hockey Games.

Vedení získali Finové už v 88. vteřině, když při Frögrenově vyloučení už po devíti sekundách tečoval Hietanenovu střelu Jokinen. Švédům nepomohly k vyrovnání v úvodní části ani čtyři přesilovky, včetně 28 sekund hry v pěti proti třem. Náskok úřadujících mistrů světa zvýšil ve 29. minutě Peltonen, který z levé strany prostřelil Enrotha.

Švédové vykřesali naději ve 45. minutě, kdy se prosadil Zackrisson, a gólman Lehtonen ve svém druhém vystoupení na turnaji poprvé inkasoval. Necelých 11 minut před koncem ale pojistil výhru týmu Jukky Jalonena Kiiskinen a v závěru výsledek dovršil Pesonen.

Švédové skončili na turnaji bez bodu a propadli se v tabulce EHT z prvního na poslední místo. Finové skončí podle výsledku duelu České republiky s Ruskem druzí, nebo třetí.

Utkání Kajotbet Hockey Games v Brně, turnaje Euro Hockey Tour:
Finsko - Švédsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. J. Jokinen (Hietanen, Mäenpää), 29. Peltonen (Väänänen, Järvinen), 50. Kiiskinen (J. Jokinen), 60. J. Pesonen (Mikael Granlund) - 45. Zackrisson (Olausson, Andersson). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Blümel, Tošenovjan. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 4126.
Finsko: Lehtonen - Hietanen, Mäenpää, Niskala, Puistola, Väänänen, Järvinen, Kousa, Söderholm - J. Jokinen, M. Koivu, Kiiskinen - Mikael Granlund, Nokelainen, J. Pesonen - Joensuu, N. Kapanen, Peltonen - Pihlström, Kontiola, Petrell - Pyörälä. Trenér: Jukka Jalonen.
Švédsko: Enroth - Ekholm, S. Kronwall, M. Karlsson, Frögren, Fernholm, Ahnelöv, V. Hedman, Brodin - Andersson, Olausson, Zackrisson - Pettersson, J. Lundqvist, Omark - J. Fasth, Persson, Harju - Larsson, Järnkrok, Bang - Lundh. Trenér: Pär Marts.