Rusko - Finsko 3:1Sborná porazila i Finy a domácí Channel One Cup vyhrála bez ztráty bodu

29. Šipačov 1 : 0
31. Malkin 2 : 0
36. Mäenpaa 2 : 1
42. Kovalčuk 3 : 1

Hokejisté Ruska zcela opanovali Channel One Cup v Moskvě. Domácí turnaj, který je druhým dílem série Euro Hockey Tour, vyhráli bez ztráty bodu. Hvězdný výběr sborné završil své tažení dnešní výhrou 3:1 nad Finskem, čímž získal rovněž jistotu, že i po odehrání posledního zápasu mezi Čechy a Švédy (od 15:00) bude vévodit celé EHT.

Ruský útočník Nikolaj Kuljomin (vlevo) v souboji s Tuomasem Kiiskinenem z Finska v nedělním utkání Channel One Cupu

První třetina kromě dvou početních výhod Ruska příliš vzruchu nenabídla a Finové dokázali držet krok, k čemuž přispěl i bezchybný gólman Ahonen. Stejně dobře si ale při několika málo střeleckých pokusech vedl i jeho protějšek Barulin.

Zápas nastartovala až chyba hostů v polovině 29. minuty, po níž Dacjuk ideálně připravil kotouč pro Šipačova a ten otevřel skóre. Jen chvilku nato Finové již podruhé v zápase špatně vystřídali a jejich zbytečné oslabení potrestal 110 vteřin po úvodní brance Malkin. Z přesilovky se však ještě do druhé přestávky prosadil i Mäenpää a snížil.

Sborná však hned v nástupu do třetí části jakýkoliv náznak dramatu rychle zahnala. Šipačov nabil mezi kruhy elitnímu střelci Kovalčukovi a ten pálil nezadržitelně - 3:1. Snížit mohl poté Ramstedt, jenže Barulin předvedl výborný zákrok. Na druhé straně vzápětí neuspěl Mozjakin.

V 55. minutě měl velkou příležitost přidat svou druhou dnešní trefu Šipačov, ale Ahonen ho fantastickým zákrokem vychytal. Již necelé tři minuty před vypršením základní hrací doby sáhli Seveřané ke hře bez brankáře, kontaktní gól ale nepřišel.

Hokejový turnaj Channel One Cup, druhý díl Euro Hockey Tour v Moskvě:
Rusko - Finsko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Šipačov (Dacjuk), 31. Malkin (Mozjakin, Kuljomin), 42. Kovalčuk (Šipačov, Dacjuk) - 36. Mäenpää (Näkyvä, Kuusela). Rozhodčí: Šindler, Hribik (oba ČR) - Sadovnikov, Zacharenkov (oba Rus.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 14.000.
Rusko: Barulin - Birjukov, Nikulin, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Denisov, Kalinin, Čudinov - Kuljomin, Malkin, Mozjakin - Kovalčuk, Dacjuk, Šipačov - Žerděv, Těreščenko, Ovečkin - Plotnikov, Anisimov, Širokov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
Finsko: Ahonen - Laakso, Eronen, Mäenpää, Näkyvä, Melart, Lepistö, Kukkonen, Ohtamaa - Aaltonen, Lehterä, Kiiskinen - Kuusela, Ramstedt, Pihlström - Sallinen, Viitaluoma, Enlund - Kähkönen, Lahti, Huhtala. Trenér: Jukka Jalonen.