Rusko - Finsko 2:1 SNRusko vyhrálo nad Finskem a vede EHT o dva body před ČR

Brno

Hokejisté Ruska zdolali na Českých hrách v Brně Finsko 2:1 po samostatných nájezdech. Vedou tak tabulku Euro Hockey Tour o dva body před Českem, s kterým se v neděli utkají o celkový triumf. Sborné k prvenství stačí i porážka v nastavení. Výsledek rozhodl o tom, že závěrečný turnaj série vyhráli Švédové.

Rusa Alexandra Popova (vlevo) stíhá Fin Sami Lepisto.

Rusové se v úvodu ubránili při Birjukovově vyloučení, ale v šesté minutě už Košečkin inkasoval, když se trefil přesně do pravého horního rohu jeho branky Hytönen. Zvýšit mohl po úniku Anttila. Sborná se snažila vyrovnat, ale další dvě šance Suomi měl Aaltonen.

V druhé části se stav nezměnil a největší možnost Ruska promarnil Pěrežogin. Po 48 vteřinách třetí třetiny se ale sborná dočkala vyrovnání, když po Petrovově přihrávce překonal gólmana Ortia volný Těreščenko. Otočit stav mohl Kuzněcov.

Prodloužení neodvrátily ani Těreščenkova šance při Haatajaově vyloučení ani Salminenův únik v posledních vteřinách. V nastavení se nerozhodlo a v rozstřelu se prosadil jako jediný Mozjakin.

České hokejové hry v Brně, čtvrtý díl Euro Hockey Tour:
Rusko - Finsko 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. Těreščenko (Petrov), rozhodující sam. nájezd Mozjakin - 6. Hytönen (Pesonen). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Hlavatý, Pešek (všichni ČR). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3826.
Rusko: Košečkin - I. Nikulin, Rjasenskij, Medveděv, J. Birjukov, Bělov, Denisov, Rylov, Kornějeve - Pěrežogin, Šipačov, Popov - Petrov, Těreščenko, Mozjakin - Soin, Svitov, Plotnikov - Kuzněcov, Kazionov, Averin - Tichonov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
Finsko: Ortio - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Lepistö, Laakso, Jalasvaara, Kukkonen, Melart - Aaltonen, Hytönen, Pesonen - Haataja, Viitaluoma, Salminen - Hagman, Wirtanen, Osala - Anttila, Lahti, Sallinen - Pihlström. Trenér: Jukka Jalonen.