Rubriky:

Euro Hockey Tour

Boj o nominaci do Soči začíná. Hadamczik povolal Červenku, žádný nováček šanci nedostal

16. srpna 2013 10:01 - Praha

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik zveřejnil nominaci na České hokejové hry, které jsou úvodním turnajem série Euro Hockey Tour. Na začátek sezóny, jejímž vrcholem budou olympijské hry v Soči, nominoval kouč hned sedmnáct hráčů z Kontinentální hokejové ligy. Czech Hockey Games se hrají od 29. srpna do 1. září v Pardubicích.

 

Jan Handrejch, Právo

Hadamczik nepovolal ani jednoho nováčka. Do reprezentace se vrací útočník Roman Červenka, jenž po odchodu z Calgary zamířil do ruského Petrohradu.

„Pro hráče z Evropy je to jedna z rozhodujících příležitostí a možností se prosadit do nominace pro olympijské hry. Budou to ale mít hodně těžké, musejí trenéry svými výkony přesvědčit. Je jasné, že většina hráčů na turnaji v Soči bude z NHL," prohlásil předseda svazu Tomáš Král.

„Těžké to mít budou, ale to platí i pro kluky z NHL. Ne každý hráč se totiž v zámoří prosadí, další pak třeba nejsou ochotni přijmout roli, kterou jim v reprezentaci dáme," řekl Hadamczik, který ještě nemá jasno, jak poměr hráčů z Evropy a zámoří bude na únorové olympiádě vypadat.

Širší nominaci pro Soči, která není počtem omezena, musí reprezentační kouč vyřknout do 15. září. Konečný výběr čítající tři brankáře a dvaadvacet hráčů do pole, bude znám nejpozději 13. ledna. A právě v Pardubicích, kde reprezentace v rámci Czech Hockey Games odehraje soutěžní zápas takřka po deseti letech, mají možnost evropští hráči kouči dokázat, že si zaslouží být alespoň v širší nominaci.

O hráčích bez smlouvy v NHL trenér neuvažoval

Na soupisce pro Czech Hockey Games měli původně figurovat útočnici Václav Nedorost, Jakub Orsava a Milan Gulaš, kvůli zranění ale z výběru vypadli. „Uvažoval jsem i o hráčích, kteří se po sezóně vrátili z NHL nebo farem, jako jsou Kubalík nebo Vincour, ale nejdřív musejí prokázat výkonnost ve svých týmech v soutěžních zápasech. Pak šanci určitě dostanou."

Naopak o hráčích, kteří stále touží hrát v NHL, nové smlouvy se v ní ale zatím nedočkali, Hadamczik pro turnaj v Pardubicích neuvažoval. „To se týká třeba Kaberleho, Kuby nebo Prospala. Jsou to vesměs starší hráči, neabsolvují teď společný trénink s týmem, nejsou v kolektivu. Navíc ani vesměs nejsou na území Česka," vysvětlil Hadamczik důvody.

Nároďák vstoupí do Českých her ve čtvrtek 29. srpna zápasem s Finskem, o dva dny později vyzve Švédsko, turnaj pak zakončí v neděli soubojem s Ruskem.

Nominace české hokejové reprezentace na Czech Hockey Games: 
Brankáři:  
Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL)
Alexander Salák (Petrohrad/KHL)
Obránci:  
Petr Zámorský (Zlín)
Filip Novák (Dynamo Moskva/KHL)
Michal Barinka (Vítkovice)
Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL)
Ondřej Němec (Lev Praha/KHL)
Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL)
Petr Čáslava (Čerepovec/KHL)
Jakub Nakládal (Lev Praha/KHL)
Útočníci:  
Roman Červenka (Petrohrad/KHL)
Petr Hubáček (Jyväskylä/Fin.)
Jiří Novotný (Lev Praha/KHL)
Lukáš Kašpar (Doněck/KHL)
Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL)
Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL)
Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL)
Tomáš Rolinek (Sparta Praha)
Petr Holík (Zlín)
Ivan Rachůnek (Sparta Praha)
Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL)
Petr Vrána (Lev Praha/KHL)
Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL)
škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..