Rubriky:

Euro Hockey Tour

Nedvěd šéfoval prvnímu tréninku. S Finy se bude točit jen šest obránců, v bráně bude Kovář

17. prosince 2013 14:35 - Praha

Nejstarší hráč hokejové reprezentace je i jejím kapitánem. Dvaačtyřicetiletý Petr Nedvěd má od trenéra Hadamczika svěřené céčko pro Channel 1 Cup. Při úterním tréninku, který byl prvním od srazu týmu, se proháněl spolu s Hlinkou a Červenkou v červených dresech vyhrazených elitní lajně.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kouč Alois Hadamczik naznačuje, že právě na tento útok chce hodně spoléhat, přestože všem třem hráčům je patrně nejblíže pozice v centru. "V nároďáku už jsem ale pravé křídlo hrál, v Pittsburghu několik let levé. Centr je samozřejmě pozice, na které jsem strávil v kariéře nejvíc času, ale myslím, že když se dají tři šikovní a zkušení hráči k sobě, tak by to neměl být velký problém," domnívá se Nedvěd, jenž v útoku, jehož členům je v součtu 107 let, nemá obavy o dostatek zkušeností.

"Nikde ale není napsané, že budeme hrát všechny tři zápasy spolu. Snad si na ledě i dokážeme vyhovět. Hlavně, abychom si tam nemuseli dávat nějaké značky, jako dej přednost v jízdě, nebo dej přednost zprava," říká Nedvěd s nadsázkou a slibuje i mladším spoluhráčům pomoc. "Já to za ně odbruslím dozadu. Oni budou hrát dopředu a já to ohlídám," ujišťuje dobře naložený doyen týmu.

Na tréninku hlavně střelba a důraz před bránou

Národní mužstvo se dostalo na led teprve v úterý před polednem. "Na pondělí jsme jen naplánovali poradu v hotelu. Řekli jsme si při ní, jakou tvář chceme, aby mužstvo mělo a co od něj herně očekáváme. Na úterním tréninku jsme se to pak snažili realizovat. Ať už šlo o četnost střelby nebo o proměňování šancí díky většímu důrazu před brankou," uvažuje Hadamczik.

Třetí díl Euro Hockey Tour bude přímo v Soči generálkou na únorové olympijské hry a hráči mají poslední šanci v mezinárodní konfrontaci upoutat trenéry. Vstup do turnaje ale Česko prožije doma, čtvrtečním zápasem v O2 Areně proti Finsku. "Je to jediné utkání turnaje, které odehraje Kaberle, jenž pak musí pro rodinu do zámoří," připomíná kouč.

V týmu jsou adepti na olympijské hry

"Budeme točit jen šest obránců, a protože mám při absenci Irgla pouze dvanáct útočníků, tam je jejich vytížení jasné," tvrdí Hadamczik a potvrdil, že do branky na úvod turnaje pošle Kováře. V pátek pak hokejisté odletí do Soči, kde v sobotu nastoupí proti Švédsku a v neděli změří síly s domácím Ruskem.

Reprezentanti se pokusí vylepšit svou bilanci jediné výhry ze šesti utkání v této sezóně. "Celý turnaj chceme odehrát dobře. Jsou tu adepti, kteří si řeknou výkonem, jestli o nich máme uvažovat pro olympijský turnaj. Myslím si, že když chtějí jet na olympiádu, tak musí být vůdčí osobností i v tomto týmu," řekl Hadamczik.

Sestava, v níž čeští hokejisté v úterý trénovali:
Jakub Kovář (Salák) - Ševc, T. Kaberle, Krajíček, barinka, Němec, Čáslava, Zámorský, Mojžíš - Nedvěd, J. Hlinka, Červenka - Sekáč, Jan Kovář, Vondrka - Vincour, Novotný, Šimánek - T. Nosek, Kousal, Buchtele.
Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..