Rubriky:

Euro Hockey Tour

Rusové nás vycvičili. Nehráli jsme střední pásmo, zlobil se kouč Růžička po výprasku

3. května 2014 22:08 - Stockholm

Obrovské chyby ve středním pásmu, nedostatek chytrosti a chabá hra v oslabení, to byly podle kouče Vladimíra Růžičky hlavní příčiny debaklu české reprezentace s Ruskem 0:6. Tahle porážka byla pro staronového kouče reprezentace v roli šéfa lavičky národního týmu vůbec nejvyšší.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Připadalo mi to, jako když někteří nevěří, že hrajeme proti Rusku. Vycvičili nás, bouchali puky o mantinely a měli rychlé protiútoky. Oni byli strašně silní, přehrávali nás vlastně ve všem. Dali nám rychle góly, my jsme pořád chtěli do nich bušit, protože byl výsledek takový," řekl novinářům Růžička.

Podle něj musí porážka jeho svěřence před nedělním utkáním s Finskem namotivovat k úplně jinému výkonu. "Hráli jsme špatně, soupeř nás jasně přehrál, musíme se poučit. V neděli máme další těžké utkání a pokud budeme hrát jako dneska, tak nám znova nasypou. Jen hrát do útoku nejde," zlobil se Růžička.

"Nedovedu si vysvětlit, proč jsme nehráli střední pásmo. Vůbec jsme se k tomu nedostali a Rusové to hráli velice dobře. My jsme z ničeho nic začali napadat, oni si to ťukli do hokejky a jezdili nám sami. Ujížděli nám a nebyl tam ani obránce, byl tam poslední útočník, to je špatné. Doufám, že nás ten dnešní zapas probere," uvedl kouč, který má na kontě dva tituly mistra světa z let 2005 a 2010.

Je to i o chytrosti

Český tým dnes inkasoval tři branky v oslabení, už ve čtvrtek dali i Švédové oba své góly v přesilovce. "Obdrželi jsem osm gólů a pět z nich v oslabení, takže je hrajeme špatně. Necháváme volné hráče před bránou. Dneska to tak bylo, byli dvakrát sami," zmínil chyby u prvních dvou inkasovaných branek.

O střídání brankáře Jakuba Kováře neuvažoval. "Řekl jsem mu, ať si to řídí, jak on chce, Až bude chtít, tak ať vyjede. Bylo důležité, aby zápas před mistrovstvím světa odchytal. Potom nás držel. Ukázal, že je vynikající brankář. Strašně moc toho pochytal, mohli jsme prohrát ještě víc," řekl Růžička.

Zápas byl pro některé hráče důležitý i z hlediska nedělní nominace na mistrovství světa v Minsku. Podle Růžičky u některých hráčů byly znát chyby možná i z přemíry snahy. "Třeba kluci zakopli, padali. Strašně bojovali, ale je to trošku o chytrosti. Rusové hráli hrozně chytře, jsou silní na kotouči. Jednoznačně nás přehrávali a docela nás vycvičili," podotkl Růžička.

Podle něj trenérům zápas před nominací hodně ukázal. "Někteří hráči se hodně přiblížili a některým se to vzdálilo. Bohužel, tak to je," uvedl kouč.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..