Rubriky:

Euro Hockey Tour

Nechtěli jsme být za pitomce, ale převažují negativa, řekl obránce Němec

21. prosince 2014 17:00 - Soči

Ani po šestém utkání sezóny neopouštěli čeští hokejisté led s vítěznými pocity. Podle obránce Ondřeje Němce, jednoho z nejzkušenějších hráčů týmu, který se představil na turnaji Channel One Cup v Soči, však zaslouženě. Jak přiznal třicetiletý mistr světa z roku 2010, ve hře svěřenců kouče Vladimíra Růžičky převažovala negativa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Český výběr dnes prohrával již 0:3, přesto byl v závěru duelu blízko vyrovnání. "Moc bych ale nekoukal na to, že jsme na konci mohutně dotahovali, protože ve druhé třetině nebýt Jakuba Kováře v bráně, tak to mohlo být 8:0... Chytil tam ještě dalších pět tutovek," připomněl Němec v rozhovoru s novináři.

Výhry, medaile, pády. Ročenku Sport.cz najdete na special.sport.cz/2014.

"Dali jsme pak dva góly a měli ještě nějaké šance na to, abychom s tím zápasem něco udělali. Třetí třetina byla dobrá, ale my bychom se spíše měli zamyslet nad těmi prvními dvěma. Měli jsme povedené pasáže, ale zase převažují negativa - nebylo to dobré," připustil Němec.

Slova chvály bez jakýchkoli pochyb měl právě pro gólmana Kováře. "Chytal fantasticky. Ve druhé třetině na něho jeli dvakrát sami, byla tam i přečíslení tři na dva, dva na jednoho," vypočítal Němec. "Držel naše šance na to, abychom s tím zápasem ještě mohli něco udělat," dodal.

Třetí třetina byla dobrá, řekl obránce

Mrzelo ho, že ze strany jeho týmu byla nejpovedenější až třetí třetina. "V ní už jsme asi neměli co ztratit. Šli jsme tam s tím, že chceme se zápasem ještě něco udělat, ať nejsme za pitomce, kteří to odevzdají a budou čekat na porážku. Třetí třetina byla dobrá, hrabali jsme, ale něco tomu pořád chybí," prohlásil Němec.

Stejně jako v sobotu proti Finům Růžičkův celek inkasoval jako první, navíc opět smolně po teči. "Nám však dvě třetiny chybělo, že jsme to na tu bránu neházeli, nikdo tam nestál a pro toho gólmana to bylo hrozně jednoduché. Mám takový pocit, že za ty první dvě třetiny ani neměl moc zákroků," domníval se Němec.

A hned také přispěchal s porovnáním vůči počínání domácí sborné. "Co já pamatuji, tak Rusové hráli vždy hodně až do prázdné brány, ale najednou - asi s tím, jak přišel (trenér) Znarok - se to změnilo. Mají najednou neustále hráče na brankovišti. A takové góly jsou důležité. My takový gól nedali. Kdybychom ho dali my, možná to vypadalo jinak," podotkl Němec.

Pozitivem jsou maximálně tak gólmani

Do většího hodnocení vystoupení na turnaji se pouštět nechtěl. "Nechal bych to spíše na Vláďovi Růžičkovi. Já jsem tu od toho, abych hrál... Všichni viděli, že máme problémy v obranné zóně; když se dostaneme pod tlak, tak někdy moc vymýšlíme. A zbytečně. Měli bychom to někdy více zjednodušit, třeba to vyhodit o plexisklo ven a nehrát tak komplikovaně," řekl Němec. "Určitě je tam více negativ, ale možná se najde i nějaké pozitivum. I když jich asi nebude moc. Možná tak maximálně gólmani," poznamenal.

Jako varování však dva výsledkově neúspěšné turnaje Euro Hockey Tour nebere. Přestože sezóna příliš důvodů k optimismu před květnovým domácím mistrovstvím světa nenabízí. "Je tady spousta mladých kluků, kteří si takovéhle těžké zápasy musí zkusit. Všechny týmy tady měly své hvězdy z KHL i ze své ligy. To jsou zkušenosti, které ti mladí hráči musí sbírat a naučit se hrát pod tím obrovským tlakem, jak to řekl Růža v O2 areně. Takovéhle zápasy v Euro Hockey Challenge nejsou. Člověk se musí učit hrát před těmi plnými arénami a být pod tím obrovským tlakem," uzavřel Němec.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..