Rubriky:

Euro Hockey Tour

Nový kapitán reprezentace Sobotka: Když bude nutné promluvit, kabina mě uslyší

4. listopadu 2015 15:52 - Örnsköldsvik

Hrál na posledních dvou mistrovstvích světa, má na kontě přes čtyři stovky utkání v NHL a teď v dresu Omsku patří mezi nejproduktivnější české hokejisty v KHL. Ve čtvtek večer ale 28letý útočník Vladimír Sobotka zažije premiéru jako kapitán české reprezentace.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co jste říkal na přidělení céčka na dres?

Je to pro mě rozhodně velká pocta a jistým způsobem i vyjádření důvěry od nového trenéra. Za to jsem určitě rád. Jinak se snažím céčko nějak zvlášť neřešit. Do reprezentace jsem se bez ohledu na ně těšil a stejně jako vždycky se budu snažit odvést dobrou práci.

Cítíte, že se tím trochu ale mění vaše role v týmu?

Asi jo. Role kapitána si moc vážím a myslím, že moje odpovědnost bude větší.

Kapitán by měl být i v kabině slyšet. Dokážete vyburcovat tým?

Něco bych určitě byl schopen říct, záleží na tom, jestli to bude potřeba. Nemám s tím problém, a jakmile si to situace vyžádá a bude nutné promluvit, tak mě kabina uslyší.

Vnímáte, že nástup nového trenéra provázejí i napjatá očekávání?

Všichni to máme stejně. Já osobně viděl pana Vůjtka poprvé až v úterý na srazu a sám jsem zvědav, jak to bude vypadat. Každý trenér má svůj styl i představy, které po hráčích vyžaduje. Teprve uvidíme, jak to tady zafunguje, ale zatím není žádný problém.

V Omsku vedle vás působí další tři Češi: Dominik Furch, Michal Kempný a Martin Erat. Jak tam funguje kolonie krajánků?

Snad dobře. V Omsku už jsou zvyklí, že tam mají české hráče, takže myslím, že ani pro místní to není nic nového. Rozhodně nemáme češtinu v kabině zakázanou, snažíme se ale nevyčleňovat a být součástí týmu.

Jako poslední z krajanů na Sibiř dorazil ze zámoří Erat jako vaše dvorní křídlo. Co jste na to říkal?

Ze začátku jsme spolu nehráli, pak se to při kolísavých výkonech a hledání ideální sestavy změnilo a teď jsme v jednom útoku a víme, co od sebe čekat a jak si vyhovět. Ještě před Eratovým příchodem jsem byl vedením klubu požádán o názor a vyslovil jsem přesvědčení, že nám dokáže pomoci. Martinovy výkony potvrzují, že takového hráče potřebuje každé mužstvo.

Martin Kézr (Örnsköldsvik), Právo

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..